O víkendu bude mrznout jen v noci, příští týden se oteplí až na jedenáct stupňů

bn bn
29. 11. 2018 11:51
V následujících sedmi dnech se bude postupně oteplovat. O víkendu už teplota přes den neklesne pod nulu, v pondělí a úterý vystoupá až na jedenáct stupňů. Na východě republiky bude chladněji. S oteplením budou přibývat také srážky, meteorologové varují před tvorbou ledovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: M. Švarcová

Do pátečních 14 hodin platí výstraha meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu pro část Jihočeského, Pardubického, Ústeckého, Královéhradeckého kraje a Vysočinu před silným větrem. V nárazech může dosahovat rychlosti až 70 km/h. Platí také výstraha od páteční 6:00 do 22:00 pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj před mrznoucími srážkami a tvorbou ledovky.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha a teploty mezi minus 1 až 3 stupni Celsia. K večeru bude od západu v Čechách při bývat oblačnosti, na Moravě bude oblačnost nízká a objeví se slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení.

V pátek bude zatažená až obačná obloha a ojediněle se objeví slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Na východě území bude místy skoro jasno. Ráno se mohou vyskytnout i mrznoucí mlhy. Postupně bude v Čechách směrem od západu přibývat sněžení nebo mrznoucí déšť a může se tvořit ledovka a to zejména na západě. Rtuť teploměru se přes den bude pohybovat od minus 3 do 1 stupně Celsia, v noci teploty klesnou i k minus 7 stupňům Celsia.

Sobota přinese zataženou až oblačnou oblohu, místy bude sněžit a mohou se objevit i mrznoucí mlhy. V Čechách se mohou objevit srážky mrznoucí, postupně ale většinou dešťové. Během dne budouz srážky ustávat. Přes den naměříme od 1 do 5 stupňů, na Moravě a ve Slezsku jen okolo minus 3 až 1 stupně Celsia. V noci teploty klesnou na východě území až na minus 8 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme zatažené až oblačné oblohy, během dne se od západu na většině území objeví déšť, který může být i mrznoucí. Hrozí tak tvorba ledovky. Na východě území bude zpočátku sněžit. Přes den bude od 3 do 7 stupňů, na Moravě od minus 1 do 3 stupňů Celsia. V noci teploty na východě území klesnou až k minus 6 stupňům Celsia.

V pondělí bude opět zatažená až oblačná obloha s občasným deštěm. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku déšť mrznoucí a bude se tvořit ledovka. Přes den se teploty udrží mezi 7 až 11 stupni Celsia, na východě území mezi minus 2 až 2 stupni.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zataženou až oblačnou oblohu, na většině území bude pršet a od středních poloh se objeví déšť se sněhem nebo sníh. Nejvyšší denní teploty se udrží mezi 7 až 11 stupni, postupně klesnou na 3 až 7 stupně Celsia. V noci by rtuť teploměru neměla klesnout pod bod mrazu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy