Počasí nadále potěší. Neobvyklé teplo má v říjnu pokračovat

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
11. 10. 2014 15:30
V příštím týdnu se počasí nadále udrží nad patnácti stupních Celsia. Poté přijde pozvolné ochlazování.
Příjemné teplé počasí by mohlo vydržet až do listopadu.
Příjemné teplé počasí by mohlo vydržet až do listopadu. | Foto: Thinkstock

Praha - Příjemné podzimní počasí bude nadále pokračovat. Meteorologové podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu předpovídají, že ve zbytku měsíce by mělo pokračovat na říjen nezvykle teplé počasí.

Přesto se ale má postupně ochlazovat. V příštím týdnu se nejvyšší denní teploty udrží ještě nad 15 stupních Celsia.

Srážková aktivita má být zhruba taková, jak je na přelomu října a listopadu obvyklé.

Teploty kolem "dvacítky potrvají už jen několik dní

Do poloviny příštího týdne by se teploty přes den měly ještě vyšplhat do blízkosti 20 stupňů Celsia, od pátku už nemají překročit 16 stupňů.

"Koncem předpovídaného měsíčního období, tedy pro začátek listopadu, předpokládáme počasí teplotně spíše průměrné," uvedli meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota pro zbytek října a první dekádu listopadu je podle meteorologů 6,3 stupně Celsia. Největší teplo v tomto období bylo loni s průměrem 9,6 stupně. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně Celsia.

Srážek v období od 13. října do 9. listopadu spadlo průměrně mezi 31 až 50 milimetry. Nejméně napršelo v roce 1983, a to pouhých šest milimetrů, naopak nejvíce v roce 1956 s úhrnem přesahujícím 90 milimetrů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy