Po teplých dnech padnou teploty až k nule. Ale ne na dlouho

ČTK ČTK
11. 4. 2020 15:49
V první polovině příštího týdne se značně ochladí. V pondělí bude ještě až 23 stupňů, zejména na Moravě, ale už v úterý rtuť vystoupá přes den podle meteorologů maximálně na deset stupňů a v noci bude mrznout.
Foto: Shutterstock

Na horách bude pravděpodobně v pondělí i v úterý sněžit. Do konce týdne však teploty zase vystoupají až na 24 stupňů. V noci bude teplota i v dalších týdnech stále velmi nízko. Až do poloviny května budou týdenní průměry nočních teplot jen několik stupňů nad nulou.

"Za studenou frontou, která v pondělí přejde přes střední Evropu k jihovýchodu, k nám přechodně pronikne studený vzduch od severu. Postupně se do střední Evropy začne od severozápadu rozšiřovat tlaková výše, která se bude v polovině týdne přesouvat přes střední Evropu a začne k nám proudit teplý vzduch od jihozápadu," uvádějí Český hydrometeorologický ústav ve své týdenní zprávě.  

Na přelomu dubna a května mohou teploty kolísat. Vesměs se zřejmě nebudou vymykat normálu, ale mohou spadnout pod dlouhodobý průměr. Objem srážek bude v příštích dvou týdnech podprůměrný. Až na začátku května se dostane na dlouhodobý průměr pro toto období, nebo i nad něj.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo. Republikánské primárky všude vyhrál současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Čeká se již jen na výsledky hlasování z hlavního města Washingtonu, informovala agentura AP.

V úterý se demokratické a republikánské primárky konaly kromě hlavního města Washingtonu ve státech Pensylvánie, Indiana, Rhode Island, Nové Mexiko, Montana, Jižní Dakota a Maryland.

Zdroj: ČTK
Další zprávy