Po srážce dvou kamionů na Brněnsku uhynulo pět tisíc kuřat. Škoda je tři miliony korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 9. 2017 13:23
Nehoda dvou nákladních aut na Brněnsku v pátek uzavřela dálnici D52 ve směru na Brno. Jeden z kamionů, který převážel asi 6000 kuřat, spadl z dálničního mostu. Jeho řidič byl lehce zraněn. Při nehodě uhynulo přes 5000 kuřat, které jeden z kamionů převážel. Škodu policisté odhadli asi na tři miliony korun.
Po srážce dvou kamionů se jeden zřítil z mostu. Uhynulo 5 tisíc kuřat | Video: HZS Jihomoravského kraje

Brno - Dálnice D52 na 13. kilometru u Syrovic na Brněnsku byla ve směru na Brno po ranní nehodě dvou kamionů v pátek dopoledne další asi dvě a půl hodiny neprůjezdná. Provoz policie plně obnovila kolem 12:30. Při nehodě uhynulo přes 5000 kuřat, které jeden z kamionů převážel. Škodu policisté odhadli asi na tři miliony korun. Nehoda si vyžádala jen lehké zranění řidiče.

Nákladní auta se střetla před 05:00, kamion převážející kuřata spadl z mostu. Dálnice asi hodinu stála, poté byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Kamion převážel podle upřesnění krajského ředitele veterinární správy Jaroslava Salavy více než 6500 živých kuřat, z toho asi 5100 jich uhynulo na místě. Ta poputují do kafilérie. "Zbylá se odváží na jatka do Modřic, kde pracovníci zjišťují rozsah případného zranění. Zraněná kuřata se budou muset ještě utratit," uvedl Salava.

Nehoda se stala v odstavném pruhu. "První z kamionů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamion jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Kvůli nehodě je stále ještě uzavřená silnice mezi Rajhradem a Syrovicemi.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. "Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce jet sám, proto byl ponechán na místě," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Policisté dopravu odkláněli po dobu vyprošťování kamionu a úklidu vozovky na 16. kilometru u Hrušovan, zpět se najíždělo na 10. kilometru u Rajhradu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 16 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 41 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy