Po srážce dvou kamionů na Brněnsku uhynulo pět tisíc kuřat. Škoda je tři miliony korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 9. 2017 13:23
Nehoda dvou nákladních aut na Brněnsku v pátek uzavřela dálnici D52 ve směru na Brno. Jeden z kamionů, který převážel asi 6000 kuřat, spadl z dálničního mostu. Jeho řidič byl lehce zraněn. Při nehodě uhynulo přes 5000 kuřat, které jeden z kamionů převážel. Škodu policisté odhadli asi na tři miliony korun.
Po srážce dvou kamionů se jeden zřítil z mostu. Uhynulo 5 tisíc kuřat | Video: HZS Jihomoravského kraje

Brno - Dálnice D52 na 13. kilometru u Syrovic na Brněnsku byla ve směru na Brno po ranní nehodě dvou kamionů v pátek dopoledne další asi dvě a půl hodiny neprůjezdná. Provoz policie plně obnovila kolem 12:30. Při nehodě uhynulo přes 5000 kuřat, které jeden z kamionů převážel. Škodu policisté odhadli asi na tři miliony korun. Nehoda si vyžádala jen lehké zranění řidiče.

Nákladní auta se střetla před 05:00, kamion převážející kuřata spadl z mostu. Dálnice asi hodinu stála, poté byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Kamion převážel podle upřesnění krajského ředitele veterinární správy Jaroslava Salavy více než 6500 živých kuřat, z toho asi 5100 jich uhynulo na místě. Ta poputují do kafilérie. "Zbylá se odváží na jatka do Modřic, kde pracovníci zjišťují rozsah případného zranění. Zraněná kuřata se budou muset ještě utratit," uvedl Salava.

Nehoda se stala v odstavném pruhu. "První z kamionů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamion jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Kvůli nehodě je stále ještě uzavřená silnice mezi Rajhradem a Syrovicemi.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. "Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce jet sám, proto byl ponechán na místě," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Policisté dopravu odkláněli po dobu vyprošťování kamionu a úklidu vozovky na 16. kilometru u Hrušovan, zpět se najíždělo na 10. kilometru u Rajhradu.

 

Právě se děje

Další zprávy