Po Havlínovi přišel o funkci i státní zástupce Fiala

ČTK ČTK
18. 3. 2013 15:10
Ministr Blažek ho dočasně zprostil funkce kvůli obvinění z korupce
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek.
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dočasně zprostil výkonu funkce státního zástupce Františka Fialu, který je spolu se soudcem Ondřejem Havlínem a dalšími čtyřmi lidmi obviněn z korupce.

"Ministr spravedlnosti dnes podepsal rozhodnutí, že se státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 JUDr. František Fiala zprošťuje výkonu funkce státního zástupce, a to na dobu do pravomocného ukončení trestního stíhání," uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánka Čechová.

Účinky dočasného zproštění nastanou dnem, kdy bude Fialovi doručeno ministrovo rozhodnutí.

Před týdnem ministr dočasně zprostil výkonu funkce také soudce Havlína, který jako jediný z obviněné šestice skončil ve vazbě. Mezi dalšími stíhanými je i jeden advokát a jeden advokátní koncipient.

Podle informací médií jde o advokáta Karla Matějku a někdejšího šéfa policejní inspekce Borise Štefla.

Fiala a Havlín se specializují na dopravní agendu. Podle Mladé fronty Dnes se jejich obvinění týká toho, že zahlazovali trestné činy v dopravě a nechali si platit například za to, aby pachatelé těchto činů nepřišli o řidičský průkaz.

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy