Po bouřkách hasiči v Česku zasahovali u téměř tisícovky případů

ČTK ČTK
11. 7. 2024 7:46
Po bouřkách hasiči v Česku zasahovali u téměř tisícovky případů

Hasiči v Česku ve středu odpoledne a v noci na čtvrtek zasahovali u nejméně 946 případů souvisejících s bouřkami. Nejvíce takových výjezdů zaznamenali ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji, uvedl Hasičský záchranný sbor ČR na sociální síti X. Spadlé stromy v noci na šesti místech zastavily vlaky, vyplývá z informací Správy železnic.

Stromy v noci spadly na koleje v úsecích Květná - Polička a Moravská Třebová - Mladějov na Moravě v Pardubickém kraji, Dačice - Slavonice v Jihočeském kraji a Rožná - Nedvědice na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje. Provoz se kvůli stromům na trati zastavil také v úsecích Jindřichov na Moravě - Hanušovice v Olomouckém kraji a Horní Cerekev - Dobrá Voda u Pelhřimova na Vysočině. Některé úseky už Správa železnic zprovoznila.

Bouřky ve středu v Česku vystřídaly vedra. Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve, na železnici spadlé stromy zastavily mimo jiné provoz na koridoru mezi Prahou a Pardubicemi. Přívalové srážky někde zvedly hladiny menších toků, Trhové Sviny na Českobudějovicku déšť podle hasičů "doslova spláchnul". Na Trutnovsku a Českobudějovicku hasiči evakuovali dětské tábory.

 

Právě se děje

Další zprávy