Další změny opatření: Setkat se mohou jen dva lidé, na hřišti může být až šest dvojic

Mirko Kašpar Pavel Švec Mirko Kašpar, Pavel Švec
Aktualizováno včera
Nouzový stav skončil a s ním zákaz nočního vycházení a opuštění okresu. Mění se i další pravidla: Nově může na venkovním sportovišti být až šest dvoučlenných skupin, avšak nejméně 10 metrů od sebe. Znovu se mohou setkávat jen dva lidé. Do škol se také od 12. dubna vrátila část žáků prvního stupně, otevřely se některé další prodejny a služby. Aktuálně.cz přináší přehled platných zákazů a opatření.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy