Nemocnice IKEM se evakuovat nebude, oznámil ministr zdravotnictví. Parovod se podařilo opravit

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 1. 2017 13:11
Chystaná evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v pondělí neuskuteční. Podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) se prasklý parovod, kvůli kterému se evakuace plánovala, podařilo zabezpečit. Uvedl to v neděli na twitteru. Nemocnice, která se specializuje na transplantace, evakuaci naplánovala v pátek poté, co v potrubí, které do nemocnice přivádí teplo, objevila trhlinu. Asi 100 pacientů mělo být rozvezeno do tří pražských nemocnic. Zhruba třicítka nemocných, která leží na oddělení ARO či jednotce intenzivní péče, měla v IKEM zůstat.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kter byla naplánovaná na pondělí, se ruší.

Prasklý parovod, kvůli kterému se plánovala, se podařilo zabezpečit, informoval dnes ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Zrušení přesunu pacientů následně potvrdil i ředitel IKEM Aleš Herman.

"Jsem velmi rád, že se podařilo nalézt náhradní řešení," uvedl Herman. Podle něj technici a dělníci od pátečního odpoledne zjišťovali rozsah poškození teplovodního potrubí. V sobotu se ukázalo, že se prasklina nezvětšuje a je možné ji zajistit ocelovou záplatou.

"Od nedělního rána pak na teplovodním potrubí usilovně pracoval tým specialistů, kterému se okolo poledne podařilo opravu úspěšně dokončit. Díky tomu nebude pondělní evakuace stovky pacientů nutná a provoz IKEM nemusí být dále omezen," doplnil ředitel. Kompletní oprava potrubí se uskuteční až v letních měsících.

Podle Hermana byly plně obnoveny transplantační programy, na které se nemocnice specializuje, a od pondělí budou v provozu i ambulance.

Nemocnice evakuaci naplánovala v pátek poté, co se v potrubí, které do nemocnice přivádí teplo, objevila trhlinu. Asi 100 pacientů mělo být rozvezeno do tří pražských nemocnic. Zhruba třicítka nemocných, která leží na oddělení ARO či jednotce intenzivní péče, měla v IKEM zůstat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy