Plameny zničily na Plzeňsku halu sklárny

ČTK ČTK
25. 12. 2009 16:44
Máme nyní problém s vodou, stěžuje si starosta Heřmanovy Hutě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Roman Půta HZS Praha

Heřmanova Huť (Plzeňsko) - Rozsáhlý požár zdevastoval halu sklárny v Heřmanově Huti.

Mluvčí hasičů Alena Marešová uvedla, že plameny likvidovalo 14 jednotek, vyhlášen byl kvůli nim třetí poplachový stupeň.

"Při požáru nebyl nikdo zraněn, přesto se preventivně dostavili záchranáři," uvedla.

Ráno se na místě vystřídaly směny, jednotky dohašují ohniska a evakuují materiál.

Požár vznikl ve výrobní hale o rozměrech 80 krát 40 metrů. Tam se nacházela pec, kde se tavily desítky tun skla, uvedl operační důstojník hasičů. Pravděpodobně technologická závada způsobila požár, navíc postupně vybuchlo několik propanbutanových lahví, které byly v hale.

"Podařilo se nám zabránit, aby se požár rozšířil na přilehlé objekty. Lokalizovali jsme ho po čtyřech hodinách, nyní dohašujeme," dodal.

Celá střecha objektu se zřítila do budovy. Podle hasičů se ve stejném závodě podobná nehoda už stala. Škodu vyšetřovatelé zatím nevyčíslili.

Podle starosty obce Radka Lukáče se podobná závada stala za poslední tři roky asi třikrát. "Máme nyní problém s vodou, protože se všechna vypotřebovala na hašení," uvedl.

V obci s více než 1800 obyvateli jsou dvě sklárny, podle starosty hořela hala společnosti Stölzle Union.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy