Foto: Určíte hořkost, říz, plnost? Pití piva je věda. Výzkumníci vydali titul, jak poznat dobrý mok

Foto: Určíte hořkost, říz, plnost? Pití piva je věda. Výzkumníci vydali titul, jak poznat dobrý mok
Jedna z nejstarších vědeckých institucí ve střední Evropě sídlí v centru Prahy. Dnes je to akciová společnost s minoritní účastí státu. Akcionáři jsou pivovary, sladovny a jiné instituce zabývající se pivem.
Sepětí vědy s praxí je tu dokonalé. Součástí Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského a.s. je i pivnice.
Ve vědecké části právě probíhá malá slavnost.
Křtí tu plod dlouhodobé práce kolektivu autorů z místních laboratoří. Kniha nese lapidární titul: Senzorická analýza piva
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 4. 2017 18:01
Výzkumný ústav pivovarský a sladařský byl založen už v roce 1887. Je to jeden z nejstarších vědeckých ústavů ve střední Evropě. Jeho pracovníci nyní předložili veřejnosti výsledek své dlouhodobé práce. Pokřtili knihu Senzorická analýza piva. Výzkumníci uznávají, že přes stále přesnější analytické metody zůstávají lidské smysly při posuzování kvality nenahraditelné.
 

Právě se děje

před 11 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 35 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy