Pivo, klobásy a Savka. Tak slavila 1. máj pražská ČSSD

Jan Němec Jan Němec
1. 5. 2010 14:07
Věřte nám, jsme kompetentní, přesvědčoval voliče ministr zahraničí Kohout
Ministr vnitra a lídr pražské kandidátky ČSSD Martin Pecina měl dobrou náladu
Ministr vnitra a lídr pražské kandidátky ČSSD Martin Pecina měl dobrou náladu | Foto: Jan Němec

Praha - "Věřím, že dnešní odpoledne bude velmi vydařené," přivítal příznivce ČSSD jeden z lídrů pražské kandidátky Petr Hulínský. Po boku se svým kolegou, ministrem vnitra Martinem Pecinou a ministrem zahraničí Janem Kohoutem.

Oslavy 1. máje na pražském Náměstí Míru si s klobásami a pivem nenechala ujít zejména starší generace.

Jsme naděje a změna

"Jestli bude ekonomika fungovat, nebudeme vybírat ostudných 30 korun u lékaře," sliboval Martin Pecina.

A ministr zahraničí Jan Kohout, který v těchto volbách nekandiduje, zase voliče přesvědčoval, aby Pecinovi věřili: "Znám ho z vlády rok a jeho slovu se dá věřit."

Hlavní motto mítinku: Jsme naděje a změna. Na to ovšem sází i konkurence. Zábradlí jen kousek od mítinku ČSSD zdobil plakát s nápisem: Nové tváře, nová ODS.

Chvíli politika, chvíli zábava

Kolorit doplňovaly stánky s ovocem, zeleninou a keramikou, pivo a klobásy.

"Budeme si to dávkovat - chvíli politiku, chvíli zábavu," oznámil moderátor mítinku a pozval na podium Tomáše Savku. Náměstí Míru vzápětí zalily tóny muzikálových melodií.

Pardubický případ se neopakoval, žádné transparenty odpůrců ČSSD se neobjevily. Superlídr Jiří Paroubek je ostatně ve svém volebním obvodě, Ústeckém kraji.

Jediným "incidentem" tak byl jen dopoledne rozčilený stařík, který nad stánky s ovocem kroutil hlavou: "Jablko za 10 korun? Kapitalisti, nejste z ODS?"

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy