Pivo, klobásy a Savka. Tak slavila 1. máj pražská ČSSD

Jan Němec (redaktor) Jan Němec (redaktor)
1. 5. 2010 14:07
Věřte nám, jsme kompetentní, přesvědčoval voliče ministr zahraničí Kohout
Ministr vnitra a lídr pražské kandidátky ČSSD Martin Pecina měl dobrou náladu
Ministr vnitra a lídr pražské kandidátky ČSSD Martin Pecina měl dobrou náladu | Foto: Jan Němec

Praha - "Věřím, že dnešní odpoledne bude velmi vydařené," přivítal příznivce ČSSD jeden z lídrů pražské kandidátky Petr Hulínský. Po boku se svým kolegou, ministrem vnitra Martinem Pecinou a ministrem zahraničí Janem Kohoutem.

Oslavy 1. máje na pražském Náměstí Míru si s klobásami a pivem nenechala ujít zejména starší generace.

Jsme naděje a změna

"Jestli bude ekonomika fungovat, nebudeme vybírat ostudných 30 korun u lékaře," sliboval Martin Pecina.

A ministr zahraničí Jan Kohout, který v těchto volbách nekandiduje, zase voliče přesvědčoval, aby Pecinovi věřili: "Znám ho z vlády rok a jeho slovu se dá věřit."

Hlavní motto mítinku: Jsme naděje a změna. Na to ovšem sází i konkurence. Zábradlí jen kousek od mítinku ČSSD zdobil plakát s nápisem: Nové tváře, nová ODS.

Chvíli politika, chvíli zábava

Kolorit doplňovaly stánky s ovocem, zeleninou a keramikou, pivo a klobásy.

"Budeme si to dávkovat - chvíli politiku, chvíli zábavu," oznámil moderátor mítinku a pozval na podium Tomáše Savku. Náměstí Míru vzápětí zalily tóny muzikálových melodií.

Pardubický případ se neopakoval, žádné transparenty odpůrců ČSSD se neobjevily. Superlídr Jiří Paroubek je ostatně ve svém volebním obvodě, Ústeckém kraji.

Jediným "incidentem" tak byl jen dopoledne rozčilený stařík, který nad stánky s ovocem kroutil hlavou: "Jablko za 10 korun? Kapitalisti, nejste z ODS?"

 

Právě se děje

před 25 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 41 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy