Pitr byl u poslanců. Premiér si ho hlídá

10. 1. 2006 18:19
Praha - Odsouzený podnikatel, který před koncem roku vyvolal rozruch pobytem v zahraničí, kvůli němuž byl na něj vydán zatykač, dál zaměstnává politiky.

Podnikatel Tomáš Pitr dnes před sněmovní komisí, která řeší privatizaci Unipetrolu, zopakoval: Schůzku, na které si bývalý tajemník předsedy vlády Zdeněk Doležel údajně řekl o úplatek slovy "pět na stole v českých", jsem neorganizoval.Prohlédněte si Video

Já ne, to Doležel

Podle podnikatele ji vyvolali Doležel a jeho známý Robert Piksa, přičemž Doležel si údajně řekl o úplatek za předání informací a zprostředkování kontaktů. Pitr tvrdí, že mu nevyhověl, protože v té době už jeho skupina o Unipetrol neměla zájem.

Premiér Jiří Paroubek naopak nedávno prohlásil, že schůzku svolal Pitr, který prosazoval zájmy společnosti Seta a chtěl poškodit konkurenční firmu Agrofert a také diskreditovat stát.

Paroubek chce vědět

Ve stejný den, kdy odsouzený podnikatel, kterému hrozilo zatčení (O zatykači na Pitra ČTĚTE ZDE) vystoupil ve sněmovně, byla zveřejněna ještě jedna zpráva - premiér Paroubek požádal ministra spravedlnosti Pavla Němce, aby ho "rámcově informoval" o trestních kauzách Tomáše Pitra.

Prohlédněte si, jak soud jednal o Pitrově kauci

"Má právo být alespoň rámcově informován o zajímavých kauzách, na něž může být dotazován z médií," řekl k Paroubkově žádosti Němec ČTK. Ministr dodal, že požádá nejvyšší žalobkyni Renátu Veseckou o zprávu a tu předá premiérovi ústně.

"Hodlám nejvyšší státní zástupkyni požádat o informace i o dalších mediálně zajímavých kauzách," řekl Němec. Jaké to budou, zatím neupřesnil.#reklama

 

Právě se děje

před 30 minutami

Policie v Rusku zadřela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy