Pitbull opilého majitele ohrožoval chodce

Kristina Winklerová
9. 3. 2009 20:13
Otrokovice - Agresivní pitbull ohrožoval kolemjdoucí v otrokovické městské části Trávníky. S běsnícím psem si poradil až přivolaný záchranář, který zvíře uspal.

Na zuřivě štěkajícího pitbulla, který se snažil napadat lidi kolem sebe, upozornili Městskou policii sami ohrožení. Chování psa, útočícího v blízkosti cesty k vlakovému nádraží, bylo podle svědků stále agresivnější.

Majitel bojového psa zatím nehybně ležel nedaleko a vodítko měl omotané kolem krku. Dvaadvacetiletý mladík byl očividně pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Vyřešit situaci se nejprve pokusili přivolaní policisté, nakonec se ale nebezpečného psa podařilo zklidnit až s přispěním zkušeného veterináře.

„Strážníci po příjezdu na místo nejdříve přivolali Zdravotnickou záchrannou službu k ošetření ležícího mladíka a poté se snažili psa holýma rukama odchytit. To se jim však nepovedlo a proto přivolali na pomoc místního veterináře, který použitím uspávacího foukacího zařízení psa uspal a strážníci ho následně převezli do kotce v areálu Technických služeb," popsal celý zákrok velitel Městské policie Tomáš Gromus.

Nezodpovědný mladík byl po předběžném ošetření převezen do zlínské Baťovy nemocnice. Jakmile vystřízlivěl a uhradil náklady za dočasnou péči, mohl si svého pitbulla odvést.

„Snad se mladík ze svého chování poučí a půjde příště s bojovým psem spíše na procházku do přírody, než-li do centra města," uzavřel tiskový mluvčí města Milan Plesar.


 

Právě se děje

Další zprávy