Pitbull napadl v Potštejně majitele, ten zemřel

čtk
25. 8. 2007 14:30
Tragédii vyšetřuje policie
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Potštejn (Rychnovsko) - Ve východních Čechách se odehrál další případ, kdy má pes na svědomí smrt člověka. V Potštejně na Rychnovsku napadl pitlull svého dvaašedesátiletého majitele.

Muž utrpěl rozsáhlá zranění a vykrvácel," řekl operační důstojní rychnovské policie. 

Případ podle něho policie vyšetřuje. "Podle prvních odhadů lékařky pes na pána zaútočil už v pátek večer," řekl policista.

Starosta Potštejna Petr Dostál řekl, že pes žil u majitele asi čtyři nebo pět let.

Útoky psů na lidi nejsou v České republice ojedinělé, například na začátku srpna pokousal osmiletou dívku na Bruntálsku dobrman a způsobil jí vážná zranění. V dubnu v Praze napadl stafordšírský teriér svou majitelku, třiašedesátiletá žena útok nepřežila.

Místopředseda Českého kynologického svazu Ferdinand Ritter z Českých Budějovic dnes řekl, že za útoky psů na majitele stojí většinou chyby ve výchově.

"Lidé by si měli při koupi bojového plemene řádně rozmyslet, zda budou mít na jeho výchovu čas a trpělivost," řekl Ritter.

Kdy pes zabíjel

Listopad 1999 - Dva němečtí ovčáci utekli z kotce v ostravské městské části Koblov a ukousali pětaosmdesátiletého muže. Okresní soud nejprve odsoudil majitelku psů k 2,5 roku vězení, krajský soud rozsudek snížil na 1,5 roku.

8. března 2002 - Volně pobíhající německý ovčák zabil v Rumburku na Děčínsku sedmiletého chlapce. Okresní soud v Děčíně odsoudil o rok později majitelku psa na 16 měsíců podmíněně.

10. ledna 2003 - Dvaaosmdesátileté důchodkyni z Havířova na Karvinsku smrtelně prokousl hrdlo šestiletý pes, který hlídal její dům.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Profimédia

18. ledna 2003 - Dvaačtyřicetiletý muž poštval ve Svatoňovicích na Opavsku německého ovčáka na svého souseda. Muž po útoku psa vykrvácel. Ostravský krajský soud majitele psa odsoudil k 8,5 roku vězení, odvolací soud verdikt potvrdil.

12. září 2003 - V Kovansku na Nymbursku zabil pes půldruharoční dcerku svého pána. Tříletý kříženec labradora a dobrmana dítě napadl, když si hrálo na dvorku u domu.

28. března 2004 - Tři psi v Nížebohách na Litoměřicku smrtelně zranili devětatřicetiletého hlídače tamní králičí farmy. Majitele psů litoměřický soud potrestal podmíněným ročním trestem.

8. října 2005 - Třiapadesátiletý muž zemřel v Dolínku na předměstí Odoleny Vody v okrese Praha-východ poté, co ho napadl jeho vlastní americký buldok. Bezprostřední příčinou smrti muže, dlouholetého kardiaka, však bylo srdeční selhání.

19. dubna 2007 - Pes v Praze 10 napadl svou třiašedesátiletou majitelku, která následkům zranění na místě podlehla. Svědkem neštěstí byl podle policie ženin syn, kterému se útok stafordšírského teriéra nepodařilo zastavit. Přivolaní strážníci zvíře zastřelili.

 

Právě se děje

Další zprávy