Kdo jsou piráti, kteří se stali poslanci? Prozkoumali jsme jejich minulost, odhalujeme jejich názory

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
2. 11. 2017 5:30
Řada nynějších pirátských poslanců bojuje pod vedením Ivana Bartoše už od založení strany v roce 2009 o co nejotevřenější stát. Mají však i zkušenosti s rozpadlými koalicemi v krajích a někteří zažili i pletky s policií kvůli porušování autorských práv. Někteří piráti se nebrání těsnější integraci Česka do EU, podporují i legalizaci marihuany. Aktuálně.cz pokračuje v představování nových politických stran ve sněmovně.
František Kopřiva
František Kopřiva | Foto: pirati.cz

František Kopřiva, laboratorní specialista, Středočeský kraj

Do strany vstoupil už v 18 letech, už dříve ale byl se stranou v kontaktu a pomáhal v kampani. Nyní je nejmladším poslancem pirátů a druhým nejmladším politikem ve sněmovně. I tak už stihl kandidoval před rokem jako jednička do zastupitelstva Středočeského kraje, ale neuspěl. Ihned po volbách na sebe upozornil, když pro iDnes prohlásil, že je možné opustit NATO. Podmínkou ale je, aby se EU dokázala ubránit sama. Kopřiva je sice k Severoatlantické alianci kritický, větší integraci do EU však podporuje.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy