Kdo jsou piráti, kteří se stali poslanci? Prozkoumali jsme jejich minulost, odhalujeme jejich názory

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
2. 11. 2017 5:30
Řada nynějších pirátských poslanců bojuje pod vedením Ivana Bartoše už od založení strany v roce 2009 o co nejotevřenější stát. Mají však i zkušenosti s rozpadlými koalicemi v krajích a někteří zažili i pletky s policií kvůli porušování autorských práv. Někteří piráti se nebrání těsnější integraci Česka do EU, podporují i legalizaci marihuany. Aktuálně.cz pokračuje v představování nových politických stran ve sněmovně.
František Elfmark
František Elfmark | Foto: pirati.cz

František Elfmark, radní Uherského Hradiště, Zlínský kraj

V roce 2014 byl zvolen za uskupení Zdravé Hradiště do zastupitelstva města. Z hnutí ale krátce po volbách spolu s Františkem Prachmanem vystoupil a začali působit jako nezávislí. Odůvodnili to tím, že byli napadáni ze strany vedení hnutí, které o nich mělo šířit pomluvy. Díky jejich rebelii mohla ve městě vzniknout koalice ODS, hnutí KRUH, KDU-ČSL a TOP 09. Za to oba politiky hnutí i ostatní strany kritizovaly. Antonín Seďa z ČSSD to nazval podrazem na voliče.

Elfmark pracuje jako grafik. I když u pirátů kandidoval z druhého místa, díky preferenčním hlasům postoupil do sněmovny z první příčky.

 

Právě se děje

Další zprávy