Piráti se o programu radili s exministrem Tlustým. Chtějí kontaktovat Picka i bývalého šéfa BIS

ČTK ČTK
30. 12. 2016 14:34
Piráti konzultovali svůj program s bývalým ministrem za ODS Vlastimilem Tlustým, kterého podle předsedy Ivana Bartoše strana oslovila kvůli modelu státem garantovaného základního nepodmíněného příjmu, který by chtěli prosazovat. Bartoš upozornil, že v minulosti se piráti radili i s premiérem Bohuslavem Sobotkou o obsahu Obchodní dohody proti padělatelství (ACTA), nebo s dalším exministrem za ODS Martinem Kubou. Neznamená to však, že by tito lidé program strany tvořili, oznámil předseda pirátů.
Vlastimil Tlustý
Vlastimil Tlustý | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Česká pirátská strana konzultovala svůj volební program s bývalým ministrem za ODS Vlastimilem Tlustým, s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) zas dříve diskutovali o obsahu Obchodní dohody proti padělatelství (ACTA). Piráti chtějí oslovit i zástupce dalších stran a experty, například kvůli postavení vojenské rozvědky. Neznamená to však, že by tito lidé program strany tvořili, oznámil předseda pirátů Ivan Bartoš

Exministra financí Tlustého podle Bartoše oslovila strana kvůli modelu státem garantovaného základního nepodmíněného příjmu, který by chtěli prosazovat. Podobnou myšlenkou se zabýval i Tlustý, neznamená to ale, že by měl vytvořit finanční program pirátské strany, zdůraznil Bartoš.

V minulosti se piráti radili i s někdejším ministrem průmyslu Martinem Kubou (ODS), a to o otázkách mezinárodních obchodních smluv. Chystanou změnu zákona o vojenském zpravodajství pak kvůli zásahu do soukromí chce Bartoš konzultovat s bývalým šéfem BIS Jiřím Růžkem nebo někdejším ministrem obrany Vlastimilem Pickem.

Konzultace mají podle Bartoše význam pro případné získání nových pohledů, vyjasnění si sporných částí, nebo naopak upevnění postojů pirátů. "Věřím, že tenhle postup svůj význam má. Jen hlupák je uzavřený do sebe a neschopen reflexe střílí bonmoty v oblastech, kde mu chybí expertiza nebo tvrdá, nejen makroekonomická data," dodal Bartoš.

Piráti chtějí svůj program teprve představit. Do sněmovních voleb, které budou na podzim příštího roku, se rozhodli jít samostatně bez koaličního partnerství s dalšími stranami.

 

Právě se děje

Další zprávy