Pirát Pikal pojede na Ukrajinu. Je to reakce na "vazalskou" cestu Vondráčka do Ruska

Domácí Domácí
8. 11. 2018 10:43
Pirátský poslanec Vojtěch Pikal jede na Ukrajinu z pozice místopředsedy sněmovny. Pikal na zahraniční cestu na Ukrajinu vyráží krátce poté, co šéf pirátů Ivan Bartoš označil cestu předsedy sněmovny Radka Vondráčka do Ruska za "důkaz vazalství".
Vojtěch Pikal.
Vojtěch Pikal. | Foto: ČTK

Informaci přinesl web Echo24 s tím, že na Ukrajinu chce jet i sněmovní zahraniční výbor. Ukrajina na východě svého území válčí s proruskými povstalci a české politické špičky tak do země poslední dobou takřka nejezdí.

"Nemůžu to potvrdit, ještě to bude muset rozhodovat zahraniční výbor jako celek, ale Ukrajina je jedno z míst, o kterých jsme se bavili," řekl Aktuálně.cz místopředseda zahraničního výboru Jaroslav Bžoch (ANO).

Žádná oficiální návštěva zástupců vedení sněmovny na Ukrajině zatím neproběhla. Ukrajinu zatím nenavštívil ani premiér Andrej Babiš (ANO). Naposledy byl na Ukrajině český premiér Mirek Topolánek (ODS) v roce 2009.

Vondráček v Rusku jednal i s předsedy obou parlamentních komor Vjačeslavem Volodinem a Valentinou Matvijenkovou, kteří jsou na sankčním seznamu Evropské unie a USA. Babiš ho však hájil a poukázal například na to, že poslanci německého Bundestagu hrají s poslanci ruské dumy dokonce fotbal. "Celý svět tam prostě chodí," vysvětlil Vondráček dříve.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy