Pirát Ferjenčík rezignoval na funkci zastupitele hlavního města, bude jen poslancem

ČTK ČTK
25. 1. 2018 18:45
Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Česká pirátská strana) dnes složil mandát zastupitele hlavního města. Důvodem je jeho zvolení do sněmovny v loňských volbách. Ve funkci jej nahradí Ivan Mikoláš. V zastupitelstvu už skončili piráti Jakub Michálek a Ondřej Profant, kteří se také stali poslanci. Strana v roce 2014 získala ve volbách na magistrát 5,31 procenta hlasů a v zastupitelstvu hlavního města má čtyři mandáty. Loni ve sněmovních volbách pak dostala 10,8 procenta a má 22 poslanců. "Jako piráti jsme deklarovali, že nepodporujeme kumulování funkcí. Protože jsem byl zvolen do parlamentu, navíc v rodném Pardubickém kraji, rozhodl jsem se rezignovat v zastupitelstvu," řekl Ferjenčík.
Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík | Foto: Libor Fojtík
 

Právě se děje

před 23 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy