Pirát Ferjenčík rezignoval na funkci zastupitele hlavního města, bude jen poslancem

ČTK ČTK
25. 1. 2018 18:45
Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Česká pirátská strana) dnes složil mandát zastupitele hlavního města. Důvodem je jeho zvolení do sněmovny v loňských volbách. Ve funkci jej nahradí Ivan Mikoláš. V zastupitelstvu už skončili piráti Jakub Michálek a Ondřej Profant, kteří se také stali poslanci. Strana v roce 2014 získala ve volbách na magistrát 5,31 procenta hlasů a v zastupitelstvu hlavního města má čtyři mandáty. Loni ve sněmovních volbách pak dostala 10,8 procenta a má 22 poslanců. "Jako piráti jsme deklarovali, že nepodporujeme kumulování funkcí. Protože jsem byl zvolen do parlamentu, navíc v rodném Pardubickém kraji, rozhodl jsem se rezignovat v zastupitelstvu," řekl Ferjenčík.
Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík | Foto: Libor Fojtík
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy