Pes zapnul sporák a začalo hořet. Hasiči zveřejnili varovné video ze Sokolova

Video Video
13. 9. 2021 15:15
Kuriózní příčina stála za požárem v bytě v sedmipatrovém domě v Sokolově. Minulou středu tam vyjížděli hasiči k plamenům, které zachvátily kuchyň. Díky kameře, kterou měl majitel doma nainstalovanou, našli hned viníka. Na záběrech je vidět, jak se jeden ze dvou psů snaží něco odnést z vypnutého spotřebiče a přitom se mu podaří elektrický sporák zapnout.
Pes v Sokolově bez dozoru pustil sporák a způsobil požár | Video: HZS, Karlovarský kraj

Zvyšující se teplo zapálilo plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil na část dalšího vybavení kuchyně. V tu chvíli naštěstí sousedé ucítili kouř, zavolali hasiče a požár se rychle podařilo dostat pod kontrolu. Nikdo nebyl zraněný a škoda není vysoká.

„Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,“ nabádají po tomto incidentu v tiskové zprávě hasiči.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy