Pes na Brněnsku pokousal malou dívku, zranil také matku. Dítě museli lékaři uvést do umělého spánku

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2017 15:59
Středně těžká zranění na několika částech těla utrpělo malé dítě, na které v úterý na Brněnsku zaútočil pes. O incidentu ve vesnici nedaleko Tišnova informovala záchranná služba, potvrdila jej i policie, ovšem bez podrobností. "Vyšetřujeme, co přesně se stalo, co tomu předcházelo," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Holčička podle záchranářů nebyla v akutním ohrožení života. Přesto na místě zasahoval také vrtulník záchranné služby. Přivolaná lékařka dítě kvůli tišení bolesti a uklidnění uvedla do umělého spánku. Nyní je v péči lékařů brněnské dětské nemocnice. Lehké zranění utrpěla také matka, která bránila dítě před útočícím psem.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy