Peroutkova vnučka: Chlap a gentleman, natož prezident, by měl umět přiznat chybu

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
2. 3. 2016 13:39
Vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová vyhrála u pražského městského soudu spor s Kanceláří prezidenta republiky. Ta se jí má omluvit za výroky prezidenta Miloše Zemana o tom, že byl slavný novinář údajně fascinován nacismem. "Nejvíc by mě potěšilo, a řekla bych si, že jsem se v něm možná mýlila, kdyby pan prezident byl i v téhle situaci schopen říct: omlouvám se," řekla Kaslová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Kaslová Zeman
Kaslová Zeman | Foto: DVTV

Jak hodnotíte rozhodnutí soudu?
 V rámci možností jsem velmi spokojena. Mám skvělého právníka, odvedl na této žalobě výbornou práci a vděčím mu za mnohé.

Soudkyně byla s případem hotova jen za několik hodin. Jak hodnotíte její přístup?
Potěšilo mě, že jednání nebylo rozvleklé, že to odsýpalo. K tomu ale už směřovalo přípravné jednání, které paní soudkyně svolala v lednu, kde byli oba právní zástupci a já. To jednání svolala proto, aby se soud urychlil, aby se ujasnily možnosti omluvy či kdo trvá na svědcích.

Podle rozsudku se vám bude muset omluvit kancelář prezidenta. Předpokládám, že byste byla radši, kdyby se vám omluvil sám prezident Zeman.
Samozřejmě bych byla radši, ale bohužel pana prezidenta nemohu žalovat. Nejvíc by mě potěšilo, a řekla bych si, že jsem se v něm možná mýlila, kdyby pan prezident byl i v téhle situaci schopen říct: omlouvám se.

Kdyby tedy přiznal chybu?
Dnes u soudu se pouštěl audiovizuální záznam z jedné jeho tiskové konference, kterou měl v Ústí. Tam řekl, že když se ukáže, že neměl pravdu, tak se omluví.

Myslím si, že chlap má umět přijmout svoji chybu. Každý muž by měl být schopen se v takovém případě omluvit. Každý z nás milionkrát za život třeba nemůže najít brejle a pak řekne promiň, hledala jsem je tady, ale ty brejle jsou jinde. Každý gentleman by toho měl být schopen, natož prezident republiky…

Čekala jste, že se kancelář prezidenta po rozsudku odvolá a bude to chtít táhnout až k Ústavnímu soudu?
Bohužel čekala.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy