Pelikán vstoupí do ANO. Musím oplatit důvěru, říká

Vojtěch Blažek
16. 2. 2015 9:54
Nový ministr spravedlnosti Robert Pelikán si chce nejdřív přečíst stanovy vládního hnutí. Pětatřicetiletý právník a dosavadní ministerský náměstek dosud s žádnou stranou spojený nebyl.
Robert Pelikán celý rozhovor
Robert Pelikán celý rozhovor | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Robert Pelikán, který se má od prvního března stát novým ministrem spravedlnosti, podá přihlášku do ANO.

Náměstek současné ministryně Heleny Válkové v rozhovoru pro Hospodářské noviny a server Aktuálně.cz řekl, že si nejdřív přečte stanovy a pak "zřejmě do ANO vstoupí."

"Chci, protože mi to připadá čisté. Přijal jsem nominaci hnutí na politickou funkci a myslím, že by tedy bylo správné, abych s ANO projevil sounáležitost," vysvětlil Pelikán.

Pětatřicetiletý Pelikán dosud s žádnou stranou spojený nebyl. Loni po volbách si ho ale vybral šéf hnutí ANO Andrej Babiš do čela právní sekce na ministerstvu financí.

V červnu, když rezignovala Hana Marvanová, ho dosadil na uvolněné místo na ministerstvu spravedlnosti. A když nyní ANO odepsalo ministryni Helenu Válkovou kvůli chabým výsledkům, Pelikán má resort převzít.

Mimochodem, je to třetí případ, kdy nestraníci ve vysokých funkcích za ANO vstupují do hnutí. Přihlášku nedávno vyplnila pražská primátorka Adriana Krnáčová nebo právě ministryně Válková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy