Pelikán dočasně zprostil funkce soudkyni spojovanou s Peltou

ČTK ČTK
5. 4. 2018 18:49
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 9 Sylvu Mašínovou, kterou policie prověřovala kvůli stykům s někdejším fotbalovým bossem Miroslavem Peltou. Uvedl to dnes server Česká justice. Mašínová čelí kárné žalobě, mimo funkci bude do konce kárného řízení a bude pobírat polovinu platu. Předloni rozhodla spor místopředsedy FA ČR Romana Berbra s bývalým rozhodčím Tomášem Kovaříkem ve prospěch Berbra. Podle policie dobře znala s tehdejším šéfem asociace Peltou, ale na možnou podjatost neupozornila. Odvolací Městský soud Mašínovou zkritizoval, že nedala prostor důkazům navrženým Kovaříkem, verdikt zrušil a věc přidělil jinému soudci.
Robert Pelikán
Robert Pelikán | Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

před 26 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 31 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy