Pelikán dočasně zprostil funkce soudkyni spojovanou s Peltou

ČTK ČTK
5. 4. 2018 18:49
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 9 Sylvu Mašínovou, kterou policie prověřovala kvůli stykům s někdejším fotbalovým bossem Miroslavem Peltou. Uvedl to dnes server Česká justice. Mašínová čelí kárné žalobě, mimo funkci bude do konce kárného řízení a bude pobírat polovinu platu. Předloni rozhodla spor místopředsedy FA ČR Romana Berbra s bývalým rozhodčím Tomášem Kovaříkem ve prospěch Berbra. Podle policie dobře znala s tehdejším šéfem asociace Peltou, ale na možnou podjatost neupozornila. Odvolací Městský soud Mašínovou zkritizoval, že nedala prostor důkazům navrženým Kovaříkem, verdikt zrušil a věc přidělil jinému soudci.
Robert Pelikán
Robert Pelikán | Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

před 28 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy