Pedofil v Praze zneužíval a vydíral 35 chlapců

djl
1. 2. 2008 15:30
Podezřelý je z vydírání nejméně 35 chlapců

Praha - Podezření, že nutil k pohlavnímu styku zhruba 35 chlapců, čelí 35letý muž z Prahy. Policie dnes oznámila, že muže zatkla v listopadu minulého roku a že jej monitorovala už od července.

Muž čelí obvinění z několika trestných činů. Mezi nimi jsou kupříkladu pohlavní zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže, vydírání a svádění k pohlavnímu styku.

Policie zatím ví o 35 obětech jeho počínání, přičemž toto číslo nemusí být konečné.

Své oběti si pachatel vyhlížel na serveru www.lide.cz. Tam si o nich zjišťoval informace a poté od nich za úplatu či jiné sliby požadoval nahé fotky a sex.

Pokud mu chlapci fotky poskytli, vydíral je, že je zveřejní, pokud se mu nepodvolí. Zprávu přinesl zpravodajský server ČeskéNoviny.cz.

Související:

Norsko si oddechlo. Policie má nebezpečného pedofila

Církev pořádá modlitební štafetu proti pedofilii kněží

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Generál Řehka na Vítkově symbolicky převzal velení armády

Nastupující náčelník generálního štábu Karel Řehka ve čtvrtek na pražském Vítkově symbolicky převzal funkci od svého předchůdce Aleše Opaty. Při oslavách Dne ozbrojených sil mu dosavadní šéf armády předal bojový prapor generálního štábu. Oficiálně se funkce Řehka ujme od pátku. Funkci ve čtvrtek podobným způsobem převzal i nový náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn.

Sedmačtyřicetiletý Řehka, kterého prezident Miloš Zeman minulý týden jmenoval do hodnosti generálmajora, přichází do čela armády z pozice ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Vrací se do ní po dvou letech, kvůli vedení NÚKIB odešel do civilu. Dříve působil u speciálních sil v Prostějově, kterým i velel. Vyslán byl na několik zahraničních misí na Balkáně a v Afghánistánu a působil i ve velitelských strukturách v NATO. Absolvoval několik zahraničních kurzů včetně prestižního Rangers v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy