Pecina odmítá zaplatit půlmilionové Šiškovo dědictví

Eliška Bártová Eliška Bártová
28. 1. 2014 13:00
Jde o pokutu od antimonopolního úřadu kvůli dodatkům bez soutěže s firmou Fujitsu
Martin Pecina.
Martin Pecina. | Foto: Reuters

Praha - Úřad odcházejícího ministra vnitra Martina Peciny nechce zaplatit pokutu 500 tisíc korun, kterou mu udělil antimonopolní úřad na konci loňského roku kvůli dodatkům uzavřeným bez soutěže s firmou Fujitsu Technology Solutions.

Ačkoliv zmíněných dodatků nevyužívalo ministerstvo vnitra, ale ministerstvo práce a sociálních věcí, které používalo systém Fujitsu k výplatě sociálních dávek, trest dopadl na resort vnitra. To proto, že byl formálně centrálním zadavatelem zakázky a uzavřel původní smlouvu, ke které byly dodatky postupně přičleněny.

"Obsah kritizovaných dodatků a druhy služeb z nich vyplývající připravilo a požadovalo ministerstvo práce a sociálních věcí, zástupci ministerstva vnitra tyto dodatky spolupodepisovali z pozice centrálního zadavatele," uvedl pro deník Insider mluvčí resortu Jiří Korbel.

Vladimír Šiška.
Vladimír Šiška. | Foto: Vojtěch Marek

Vnitro podle něho uvažuje o tom, zda ještě nepodá v této věci správní žalobu. Čas na zaplacení, popřípadě na podání žaloby je do konce února.

Úředník, který zmíněné dodatky podepsal za vnitro, už na tomto ministerstvu nepracuje. Za ministerstvo práce je signoval tehdejší náměstek Vladimír Šiška, který je nyní v souvislosti s tímto případem obžalován.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Vyplácení sociálních dávek předraženo o 365 procent.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy