Pecina odmítá zaplatit půlmilionové Šiškovo dědictví

Eliška Bártová Eliška Bártová
28. 1. 2014 13:00
Jde o pokutu od antimonopolního úřadu kvůli dodatkům bez soutěže s firmou Fujitsu
Martin Pecina.
Martin Pecina. | Foto: Reuters

Praha - Úřad odcházejícího ministra vnitra Martina Peciny nechce zaplatit pokutu 500 tisíc korun, kterou mu udělil antimonopolní úřad na konci loňského roku kvůli dodatkům uzavřeným bez soutěže s firmou Fujitsu Technology Solutions.

Ačkoliv zmíněných dodatků nevyužívalo ministerstvo vnitra, ale ministerstvo práce a sociálních věcí, které používalo systém Fujitsu k výplatě sociálních dávek, trest dopadl na resort vnitra. To proto, že byl formálně centrálním zadavatelem zakázky a uzavřel původní smlouvu, ke které byly dodatky postupně přičleněny.

"Obsah kritizovaných dodatků a druhy služeb z nich vyplývající připravilo a požadovalo ministerstvo práce a sociálních věcí, zástupci ministerstva vnitra tyto dodatky spolupodepisovali z pozice centrálního zadavatele," uvedl pro deník Insider mluvčí resortu Jiří Korbel.

Vladimír Šiška.
Vladimír Šiška. | Foto: Vojtěch Marek

Vnitro podle něho uvažuje o tom, zda ještě nepodá v této věci správní žalobu. Čas na zaplacení, popřípadě na podání žaloby je do konce února.

Úředník, který zmíněné dodatky podepsal za vnitro, už na tomto ministerstvu nepracuje. Za ministerstvo práce je signoval tehdejší náměstek Vladimír Šiška, který je nyní v souvislosti s tímto případem obžalován.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Vyplácení sociálních dávek předraženo o 365 procent.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy