Peake podala trestní oznámení na registraci LIDEM

ČTK ČTK
18. 5. 2012 11:18
Politická platforma Karolíny Peake o registraci strany požádá příští týden
Karolína Peake.
Karolína Peake. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Politické uskupení LIDEM podalo trestní oznámení kvůli pokusu o registraci strany pod stejným názvem.

Kdosi totiž nově vznikající stranu předběhl a podal žádost o zapsání subjektu stejného názvu na ministerstvu vnitra.

Politická platforma vicepremiérky Karolíny Peake o registraci požádá příští týden, pravděpodobně již v pondělí, sdělila v pátek poslankyně LIDEM Dagmar Navrátilová.

Trestní oznámení podala Peake ve středu na Státním zastupitelství pro Prahu 1. Její platforma chce o registraci žádat v příštím týdnu.

Sbírají se podpisy pod petici 

Do pátku totiž sbírá podpisy pod petici požadující založení nové strany. Již před týdnem však LIDEM oznámili, že získali dostatečný počet podpisů. Chtěli ale sbírat dále, aby vyloučili možné problémy vzniklé například chybným vyplněním podpisových archů.

Registraci, ve které žádá neznámý subjekt také o zapsání politické strany s názvem LIDEM, ministerstvo vnitra mezitím vrátilo k přepracování, protože měla vady, píše deník Právo.

Vznikající strana prozatím nemá logo ani internetové stránky. Za vytvoření symbolu strany vypsala platforma finanční odměnu.

Název LIDEM podle vicepremiérky a vůdčí osobnosti seskupení Karolíny Peake vychází ze slov "liberální demokraté". Peake a další členové platformy odešli z Věcí veřejných, které nahradili ve vládě. VV přešly do opozice.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy