Paroubek a Topolánek. Dva nejhlubší pády roku 2010

Paroubek a Topolánek. Dva nejhlubší pády roku 2010
Novoroční diskusi vyhrál u diváků Paroubek 57 ku 43 procentům, zjistil průzkum. Experti v médiích rozebírali rétoriku, řeč těla, i vizáž protagonistů. "Bylo vidět, jak si Paroubek schválně povytáhl košili, aby mu byly vidět manžetové knoflíčky." Anebo: "Oba ukázali, že jsou z politiky podráždění a unavení."
Lednové křtiny dcery manželů Paroubkových byly společenskou událostí a součástí mediálního obrazu šťastné rodiny. Mirek Topolánek se tou dobou tiše propracovával k rozvodu, který završil o měsíc později.
Pod heslem "Jsem jeden z vás" putovala republikou estráda Jiřího Paroubka, Jiřího Krampola a dalších umělců. Paroubek-buldozer jel na plné obrátky a i my jsme začátkem března podlehli dojmu, že volby jsou prakticky rozhodnuté.  Psali jsme: ,,Předvolební manévry řídí jediný generál - Paroubek. Určuje agendu. Dominuje na plakátech, v negativní kampani i v tom, kolik nápadů vysloví. Přijímá zlatou Martinu, odvrací stávku, stěhuje se do Teplic..."
ODS na kampaň sociální demokracie odpověděla Jiránkovými postavičkami pana Dobráka a paní Slušné. Na tiskové konferenci je pochopitelně prezentoval Topolánek, ale byla to jeho labutí píseň. Za pár dní už bylo všechno jinak.
Foto: ČTK
Jan Lipold Jan Lipold
26. 12. 2010 14:16

Mirek Topolánek jako pouhý soukromník, Jiří Paroubek jako řadový poslanec a publicista. Na začátku roku 2010 to bylo něco nepředstavitelného. Oba dominovali politickému zpravodajství, měli udávat tón nadcházejícímu supervolebnímu roku. Skutečnost ale nakonec byla mnohem barvitější.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy