reklama
 
 

Paroubek se opřel do Ratha, na kandidátce ho ale chce

2. 7. 2009 14:37
Udělal spoustu chyb, musí skončit s kontroverzními věcmi, řekl předseda

Ostrava - Předseda ČSSD Jiří Paroubek otevřeně kritizoval středočeského hejtmana Davida Ratha, jehož část sociálních demokratů nechce na volební kandidátce.

"Neztotožňuji se s kroky pana Ratha. Udělal mnoho chyb a já mu to mezi čtyřma očima říkám," řekl Paroubek v Ostravě. "Musí okamžitě přestat s některými kontroverzními věcmi. Musí se ukáznit a věnovat se oblasti zdravotnictví," dodal.  

Předseda ČSSD nejprve řekl, že by se nerad "vyjadřoval k tomu, co si kdo z členů myslí". Takřka jedním dechem ale Ratha podpořil a snažil se zlehčit situaci, která kolem něj ve straně vznikla.

"Předseda Dolejš (Richard Dolejš, šéf středočeské ČSSD - pozn. red.) mě ujistil, že nevidí důvod pro to, aby odešel. David Rath se musí ukáznit, musí se věnovat tomu, co se týká oblasti zdravotnictví," dodal. Zároveň napadl novináře, který články napsal a řekl, že dlouhodobě škodí sociální demokracii.

Nespokojenost vedení strany s Rathem připustil místopředseda partaje Milan Urban. "I o těchto věcech jsme se na úrovni vedení sociální demokracie bavili," citoval ho deník v souvislosti s Rathovou neúčastí na kandidátce. Právě Urban je přitom lídrem ČSSD pro Středočeský kraj.

Podle informací Aktuálně.cz byl Rath kvůli své práci i na pohovoru s lídry strany. Ač to nechce nikdo veřejně říci, mimo záznam potvrdilo tento fakt hned několik členů stranického grémia.

Středočeský hejtman navíc podle Paroubka musí urychleně ukončit spolupráci s Filipem Bušinou, investičním náměstkem oblastních nemocnic v kraji. Toho policie viní, že s dalšími sedmi lidmi způsobili na daních škodu ve výši nejméně 300 milionů korun.

"Volal jsem mu, protože je nyní v Bruselu, a on řekl, že to udělá," přiblížil Rathův postoj šéf socialistů. Server iDNES.cz o necelou hodinu později informoval, že náměstek Bušina na vysoký manažerský post rezignoval. 

autor: Domácí | 2. 7. 2009 14:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama