Paroubek se bude soudit kvůli doméně se svým jménem

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
1. 12. 2009 17:15
Předseda ČSSD žaluje majitele domény paroubek.eu
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek vyrazil do soudního boje o doménu paroubek.eu.

U Městského soudu v Praze zažaloval společnost Deredes podnikatele Aleše Slabého, která má stránky zaregistrované.

Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí soudu Martina Lhotáková.

Slabý, který se označuje za příznivce ODS, v minulosti využíval stránku ke kampani proti Paroubkovi a ČSSD. Naposledy během takzvané vajíčkové aféry stránka dokonce slibovala odpůrcům Jiřího Paroubka, že jim zaplatí peníze za pokuty, které by dostali za házení vajec na mítincích ČSSD.

"Tato webová stránka by měla zorganizovat vaječný odboj započatý hrdinně v Kolíně. Zvolme si vrhače z blízkosti měst Paroubkovy volební cesty! Kontaktujte nás a my Vám zaplatíme pokuty," stálo na stránkách s titulem Plato vajec pro Paroubka.

Co předseda ČSSD u soudu žádá?

"Jiří Paroubek u soudu žádá, aby se společnost Deredes zdržela provozování těchto stránek a a chce, aby na něj doména byla bezplatně převedena," uvedla Lhotáková. "V tomto smyslu vydal soud i předběžné opatření."

Podnikatel Slabý ale zatím evidentně Paroubkovi nevyhověl. Stránka je nyní přesměrována na web uhrazeno.cz, kde je propagována i firma Deredes, která se věnuje vymáhání dluhů.

Sám šéf sociálních demokratů provozuje stránky paroubek.cz, mezinárodní doménu .eu si zaregistrovat nestačil. Předběhl ho právě Slabý.

Jméno Aleše Slabého je ve světě internetu nechvalně známé - internetoví publicisté o něm běžně píší jako o spammerovi, podvodníkovi a doménovém spekulantovi. Média si už dříve zajímala i o drsné metody, které používá jeho vymahačská firma.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy