Otec se přiznal k vraždě malého syna. V noci na pondělí ho v Pardubicích pobodal

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 5. 2019 10:17
Policie v Pardubicích obvinila čtyřicetiletého muže z vraždy jeho malého syna. Pardubický soud jej ve středu dopoledne po krátkém jednání poslal do vazby. Tragédie se stala v Pardubicích v noci na pondělí, příčinou smrti chlapce bylo bodné zranění, muž se k činu přiznal. Muži hrozí v případě odsouzení 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Vyhověl jsem návrhu krajské státní zástupkyně, aby nemařil další průběh trestního řízení a nepokračoval v trestné činnosti," řekl soudce. Ke skutku se muž vyjádřil na policii a tam se také doznal, řekl soudce Karel Gobernac.

K soudu muže přivedlo pět policistů. Při příchodu měl na rukou pouta a na očích červené brýle podobné lyžařským, které mají snížit možnost jeho identifikace. V soudní síni byl zhruba půl hodiny. Odcházel už bez brýlí.

"Nebyla jiná cesta než tohle udělat. Nikdy jsem nebyl tak klidný," řekl zadržený novinářům na otázku, jestli si je vědom toho, co udělal.

"Motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování," uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Tragédie se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Policisté na místo vyjeli kolem 3:00. Původně byla do domu přivolána záchranná služba k dospělému muži. Zdravotníci na místě nalezli dítě v bezvědomí. Ani po téměř hodinové resuscitaci se nepodařilo obnovit srdeční činnost. Podle informací ČTK zemřel sedmiletý chlapec, který chodil do první třídy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy