Pár s dítětem se bránil nákupními taškami před falešným policistou. Ti praví po něm pátrají

28. 12. 2016 11:45
Pražská policie pátrá po muži, který se na konci listopadu v Kladské ulici na Vinohradech představil mladému páru jako policista a chtěl nahlédnout do jeho nákupních tašek. Když rodiče s dítětem odmítli jeho výzvu uposlechnout, vytáhl na ně nůž a vyhrožoval jim, že je zabije. Mladík začal svou partnerku s dítětem bránit nákupními taškami. Potyčky si navíc všimli kolemjdoucí, kteří pachatele vylekali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha Falešný policista ohrožoval v Kladské ulici na Vinohradech nožem rodiče s dítětem. Po útočníkovi pražská policie stále pátrá.

Podezřelý 30. listopadu v odpoledních hodinách zastavil mladý pár s dítětem a představil se jim jako policista. Následně je vyzval, ať mu předloží ke kontrole nákupní tašky. Rodičům se jeho chování nezdálo, navíc pochybovali, že se skutečně jedná o policistu. Požádali ho proto, jestli by se jim mohl prokázat služebním průkazem.

Muž samozřejmě žádný takový průkaz neměl a místo něho vytáhl zavírací nůž. Před mladým mužem a ženou, která v náručí nesla své dítě, začal nožem šermovat a vyhrožoval jim, že je zabije. Napadený mladík svou ženu a dítě bránil nákupními taškami. Této potyčky si všimli kolemjdoucí, kteří začali na pachatele křičet, že zavolali policii. Toho se agresor zalekl a z místa zmizel.

Přestože celou událost zachytily bezpečnostní kamery, policie hledaného muže nedopadla. "Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo vypátrat podezřelého muže, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc," prozradila tisková mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že uvítá jakékoliv informace o tomto muži.

V případě odsouzení hrozí podezřelému muži za nebezpečné vyhrožování až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy