Pár s dítětem se bránil nákupními taškami před falešným policistou. Ti praví po něm pátrají

28. 12. 2016 11:45
Pražská policie pátrá po muži, který se na konci listopadu v Kladské ulici na Vinohradech představil mladému páru jako policista a chtěl nahlédnout do jeho nákupních tašek. Když rodiče s dítětem odmítli jeho výzvu uposlechnout, vytáhl na ně nůž a vyhrožoval jim, že je zabije. Mladík začal svou partnerku s dítětem bránit nákupními taškami. Potyčky si navíc všimli kolemjdoucí, kteří pachatele vylekali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha Falešný policista ohrožoval v Kladské ulici na Vinohradech nožem rodiče s dítětem. Po útočníkovi pražská policie stále pátrá.

Podezřelý 30. listopadu v odpoledních hodinách zastavil mladý pár s dítětem a představil se jim jako policista. Následně je vyzval, ať mu předloží ke kontrole nákupní tašky. Rodičům se jeho chování nezdálo, navíc pochybovali, že se skutečně jedná o policistu. Požádali ho proto, jestli by se jim mohl prokázat služebním průkazem.

Muž samozřejmě žádný takový průkaz neměl a místo něho vytáhl zavírací nůž. Před mladým mužem a ženou, která v náručí nesla své dítě, začal nožem šermovat a vyhrožoval jim, že je zabije. Napadený mladík svou ženu a dítě bránil nákupními taškami. Této potyčky si všimli kolemjdoucí, kteří začali na pachatele křičet, že zavolali policii. Toho se agresor zalekl a z místa zmizel.

Přestože celou událost zachytily bezpečnostní kamery, policie hledaného muže nedopadla. "Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo vypátrat podezřelého muže, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc," prozradila tisková mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že uvítá jakékoliv informace o tomto muži.

V případě odsouzení hrozí podezřelému muži za nebezpečné vyhrožování až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy