Pár s dítětem se bránil nákupními taškami před falešným policistou. Ti praví po něm pátrají

28. 12. 2016 11:45
Pražská policie pátrá po muži, který se na konci listopadu v Kladské ulici na Vinohradech představil mladému páru jako policista a chtěl nahlédnout do jeho nákupních tašek. Když rodiče s dítětem odmítli jeho výzvu uposlechnout, vytáhl na ně nůž a vyhrožoval jim, že je zabije. Mladík začal svou partnerku s dítětem bránit nákupními taškami. Potyčky si navíc všimli kolemjdoucí, kteří pachatele vylekali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha Falešný policista ohrožoval v Kladské ulici na Vinohradech nožem rodiče s dítětem. Po útočníkovi pražská policie stále pátrá.

Podezřelý 30. listopadu v odpoledních hodinách zastavil mladý pár s dítětem a představil se jim jako policista. Následně je vyzval, ať mu předloží ke kontrole nákupní tašky. Rodičům se jeho chování nezdálo, navíc pochybovali, že se skutečně jedná o policistu. Požádali ho proto, jestli by se jim mohl prokázat služebním průkazem.

Muž samozřejmě žádný takový průkaz neměl a místo něho vytáhl zavírací nůž. Před mladým mužem a ženou, která v náručí nesla své dítě, začal nožem šermovat a vyhrožoval jim, že je zabije. Napadený mladík svou ženu a dítě bránil nákupními taškami. Této potyčky si všimli kolemjdoucí, kteří začali na pachatele křičet, že zavolali policii. Toho se agresor zalekl a z místa zmizel.

Přestože celou událost zachytily bezpečnostní kamery, policie hledaného muže nedopadla. "Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo vypátrat podezřelého muže, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc," prozradila tisková mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že uvítá jakékoliv informace o tomto muži.

V případě odsouzení hrozí podezřelému muži za nebezpečné vyhrožování až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy