Pár s dítětem se bránil nákupními taškami před falešným policistou. Ti praví po něm pátrají

28. 12. 2016 11:45
Pražská policie pátrá po muži, který se na konci listopadu v Kladské ulici na Vinohradech představil mladému páru jako policista a chtěl nahlédnout do jeho nákupních tašek. Když rodiče s dítětem odmítli jeho výzvu uposlechnout, vytáhl na ně nůž a vyhrožoval jim, že je zabije. Mladík začal svou partnerku s dítětem bránit nákupními taškami. Potyčky si navíc všimli kolemjdoucí, kteří pachatele vylekali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha Falešný policista ohrožoval v Kladské ulici na Vinohradech nožem rodiče s dítětem. Po útočníkovi pražská policie stále pátrá.

Podezřelý 30. listopadu v odpoledních hodinách zastavil mladý pár s dítětem a představil se jim jako policista. Následně je vyzval, ať mu předloží ke kontrole nákupní tašky. Rodičům se jeho chování nezdálo, navíc pochybovali, že se skutečně jedná o policistu. Požádali ho proto, jestli by se jim mohl prokázat služebním průkazem.

Muž samozřejmě žádný takový průkaz neměl a místo něho vytáhl zavírací nůž. Před mladým mužem a ženou, která v náručí nesla své dítě, začal nožem šermovat a vyhrožoval jim, že je zabije. Napadený mladík svou ženu a dítě bránil nákupními taškami. Této potyčky si všimli kolemjdoucí, kteří začali na pachatele křičet, že zavolali policii. Toho se agresor zalekl a z místa zmizel.

Přestože celou událost zachytily bezpečnostní kamery, policie hledaného muže nedopadla. "Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby nepodařilo vypátrat podezřelého muže, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc," prozradila tisková mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že uvítá jakékoliv informace o tomto muži.

V případě odsouzení hrozí podezřelému muži za nebezpečné vyhrožování až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy