Papežem může být i Duka, ve hře jsou velké peníze

Domácí Domácí
13. 2. 2013 9:14
Sázkové kanceláře nabízejí možnost sázek na novou hlavu církve, favoritem je Kanaďan
Foto: Reuters

Praha - Sázkové kanceláře Synot Tip nabízejí možnost sázek na novou hlavu církve. Reagují tak na prohlášení papeže Benedikta XVI., který oznámil, že dne 28. února 2013 opustí ze zdravotních důvodů svůj úřad.

Celkem si sázející mohou vybrat z 11 kandidátů. Mezi nimi je také český kardinál Dominik Duka.

Největší šanci stát se papežem však má podle odhadů bookmakerů kanadský kardinál Mark Ouellet s aktuálním kurzem 3,5. Za ním následuje ghanský kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson. Na jeho vítězství bookmakeři vypsali kurz 4,2.

Třetím kardinálem s velkými šancemi na vítězství je nigerijský kardinál Francis Arinze s kurzem 4,4. Velké šance tak bookmakeři dávají převážně latinskoamerickým duchovním.

"Češi jsou však patrioti, a tak řada z nich sází právě na vítězství Dominika Duky. Nutno dodat, že v případě jeho zvolení novým papežem by sázející svého tipu rozhodně nelitovali. Každou vloženou korunu by totiž zhodnotili 555 krát," říká tisková mluvčí sázkové kanceláře Magda Pekařová.

 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy