reklama
 
 

Papež potvrdil Klausovi, že v září přijede do Česka

22. 1. 2009 14:55
Hlava katolické církve poslala na Pražský hrad dopis

Praha - Papež Benedikt XVI. potvrdil, že letos v září navštíví Českou republiku. Učinil tak v dopise, zaslaném prezidentovi Václavu Klausovi. 

Agentuře ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Radim Ochvat. Benedikt XVI. by se s Václavem Klausem měl v Praze sejít a navštívit také katedrálu svatého víta.

Informaci o tom, že hlava katolické církve navštíví Česko, řekl už v prosinci kardinál Miloslav Vlk v rozhovoru pro Aktuálně.cz. 

O přípravě návštěvy informoval ve středu biskupy apoštolský nuncius v České republice Diego Causero. Návštěva by se měla uskutečnit ve druhé polovině září.

"Prohovořili jsme základní organizační věci a pověřili pražského pomocného biskupa Václava Malého jako hlavního koordinátora aktivit, který má za úkol sestavit tým lidí," cituje ČTK arcibiskupa olomouckého Jana Graubnera.

Vlk v prosinci Aktuálně.cz řekl, že by návštěva měla být delší než jeden den. Bude to návštěva zhruba dvaapůldenní, možná třídenní," prohlásil Miloslav Vlk.

V této souvislosti uvedl, že do doby příjezdu papeže určitě zůstane ve své funkci. Loni jej požádal v souladu s církevním právem o možnost odejít, protože dovršil 75 let věku.

autor: Domácí | 22. 1. 2009 14:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama