Památné ruiny Plzeňského kraje. Část druhá

Památné ruiny Plzeňského kraje. Část druhá
Národní památkový ústav označil jako jednu z osmdesáti sedmi nejohroženějších nemovitých kulturních památek i zámek v Kaceřově.
Je to prý jedna z nejhodnotnějších renesančních staveb v Čechách a navíc výrazná krajinná dominanta.
Majitel zámku Jiří Štrunc je prý doma i se svou kulovnicí. Neotevírá.
Zámek je bráněn příkopy i zbytky bastionů.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 11. 2013 6:00

Plzeň - Kulturní památky v Plzeňském kraji to nemají lehké. Skoro devadesát nemovitostí označil Národní památkový ústav jako nejohroženější.

Nabízíme druhou část výběru některých z nich. První část naleznete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy