Foto: Jak rozpálený je orloj nebo socha svatého Václava? Praha nasnímaná termokamerou

Foto: Jak rozpálený je orloj nebo socha svatého Václava? Praha nasnímaná termokamerou
Prašná brána.
Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha.
Kostel Panny Marie před Týnem.
Staroměstský orloj.
Foto: Tomáš Klézl
Tomáš Klézl Tomáš Klézl
Aktualizováno 30. 7. 2022 12:34
Ostré slunce v Praze rozpaluje nejen ulice mezi domy, ale pochopitelně také známé památky. Které části pražského orloje, katedrály svatého Víta nebo Staroměstského náměstí nasávají - a vyzařují - během horkých dní nejvíce tepla? Redakce Aktuálně.cz to na konci července otestovala termokamerou Seek Thermal RevealPRO, kterou zapůjčila společnost Alza.cz.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy