Pálení čarodějnic přineslo třikrát méně požárů než jindy

ČTK ČTK
1. 5. 2014 10:12
Nejvážnější z letošních požárů byl oheň, který neměl s čarodějnicemi nic společného.
Pálení čarodějnic přichystalo hasičům výrazně méně práce než v jiných letech.
Pálení čarodějnic přichystalo hasičům výrazně méně práce než v jiných letech. | Foto: HZS Pardubického kraje

Praha - Tradiční pálení čarodějnic letos způsobilo nejméně požárů za posledních šest let. V celé zemi bylo od středečních 17:00 do čtvrtečních 07:00 čtyřiapadesát požárů, což se výrazně neodlišuje od denního průměru 51 požárů.

V minulých letech hasiči zaznamenali při pálení čarodějnic většinou dvakrát až třikrát více požárů. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Loni vyjížděli hasiči o filipojakubské noci k 88 požárům, předloni dokonce ke 154. Letošní oslavy tedy byly mnohem klidnější, a to jsou mezi zaznamenanými výjezdy i ohně nesouvisející s pálením čarodějnic.

Za nejvážnější požár "čarodějnice" nemůžou

Nejvážnější z letošních požárů byl právě oheň, který neměl s čarodějnicemi nic společného. V Děčíně začaly hořet dva karavany po nedbalosti při sváření. "Při požáru došlo k výbuchu propanbutanové lahve. Výše škody byla stanovena na 100.000 korun," uvedla Zaoralová. Naštěstí se při požáru karavanů nikdo nezranil.

Ohně chystané na pálení čarodějnic se podle mluvčí hasičů vyplatí nahlásit příslušnému krajskému hasičskému sboru. I letos hasiči jeli k několika planým poplachům. "Například na Prostějovsku vyjížděli k nahlášenému požáru stromů. Když ale dorazili na místo, zjistili, že na údajném místě požáru se pálí čarodějnice. Někteří lidé zase využívají čarodějnic k pálení odpadu," podotkla mluvčí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy