Od kotelny po střechu: Pakul slaví třicetiny

Od kotelny po střechu: Pakul slaví třicetiny
Se stavbou se začalo v roce 1976, dokončena byla těsně před koncem roku 1980. 2. dubna 1981 přestřihl pásku Gustáv Husák, prezident a generální tajemník ÚV KSČ. Nejspíš to bylo v přímém přenosu, z budovy na nedaleké Kavčí hory vedla přímá televizní linka.
Příklad pro dnešní dny, pokud se tomu dalo věřit: "Schválené celkové rozpočtové náklady na výstavbu souboru pěti staveb Paláce kultury a devizové prostředky na dovoz investic z kapitalistických států pro provozní soubory nebyly překročeny." (časopis Investiční výstavba, číslo 12, ročník 19, 1981)
Na Den otevřených dveří, krátce po skončení 16. sjezdu KSČ, stála před "Pakulem" dlouhá a spořádaná fronta, jaká se dnes ani při otevření nového hypermarketu nevidí.
Dnes je to spíše stavba trpěná než obdivovaná. Vlastní ji město Praha, které ji občas potřebuje, ale jinak hledá, jak by se na její provoz dalo vydělat. Takže z jedné strany máte výprodej sportovního vybavení a z druhé prodejnu luxusních automobilů, například.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
1. 4. 2011 11:00
Slavný Palác kultury, dnes budova Kongresového centra Praha, byl otevřen přesně před třiceti lety.

Praha - Mohlo by se slavit. Slavný Palác kultury, dnes budova Kongresového centra Praha, byl otevřen přesně před třiceti lety.

Od té doby ho navštívili Brežněv, Dalajlama i Obama. Uvnitř se konala zasedání ÚV KSČ, měnového fondu i Severoatlantické aliance.

Dnes je v něm mimo jiné také kasino, fitness a výprodej sportovních potřeb.

Nechal jsem se provést tou spletí chodeb, sálů a zasedacích místností, abych vám mohl ukázat, co se nezměnilo.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy