Padající sníh ze střechy vážně zranil malé batole

Hana Pecinová
4. 2. 2010 19:39
Meteorologové varují: Pozor na sněhové jazyky a závěje
Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje

Klatovy - Zledovatělý sníh dnes pozdě odpoledne v Železné Rudě na Klatovsku vážně zranil malého chlapce.

"Sníh spadl na chlapce z výšky přibližně čtyř metrů. S úrazem hlavy jsme ho převezli nejprve na ošetření na základnu do Klatov, a pak do plzeňské fakultní nemocnice," sdělila Aktuálně.cz mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle prvních informací se chlapec narodil v roce 2008, nyní je mu rok a půl.

Na místě neštěstí je policie, která případ vyšetřuje.

"Nehoda nám byla nahlášena o půl páté odpoledne. Případem se stále zabýváme, proto k němu zatím nemohu nic bližšího říci," řekla Aktuálně.cz mluvčí klatovské policie Dana Landmanová.

Obdobná nehoda se stala před dvěma týdny v pražských Nuslích. Zledovatělá masa sněhu tam spadla na kočárek projíždějící po chodníku a vážně poranila roční dítě.

Přivolaná záchranná služba odvezla kojence s vážným zraněním hlavy na kliniku dětské chirurgie a traumatologie do Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Meteorologové opět varují

Počasí nebude ani v dalších dnech příznivé.

Podle varování, které dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, by měli být řidiči opatrní především na Vrchovině a v Pardubickém a Jihomoravském kraji, kde hrozí sněhové jazyky a závěje.

O něco klidněji by mělo být na Olomoucku, kde meteorologové upozorňují pouze na sněhové jazyky.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 43 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy