Padající sníh ze střechy vážně zranil malé batole

Hana Pecinová
4. 2. 2010 19:39
Meteorologové varují: Pozor na sněhové jazyky a závěje
Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje

Klatovy - Zledovatělý sníh dnes pozdě odpoledne v Železné Rudě na Klatovsku vážně zranil malého chlapce.

"Sníh spadl na chlapce z výšky přibližně čtyř metrů. S úrazem hlavy jsme ho převezli nejprve na ošetření na základnu do Klatov, a pak do plzeňské fakultní nemocnice," sdělila Aktuálně.cz mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle prvních informací se chlapec narodil v roce 2008, nyní je mu rok a půl.

Na místě neštěstí je policie, která případ vyšetřuje.

"Nehoda nám byla nahlášena o půl páté odpoledne. Případem se stále zabýváme, proto k němu zatím nemohu nic bližšího říci," řekla Aktuálně.cz mluvčí klatovské policie Dana Landmanová.

Obdobná nehoda se stala před dvěma týdny v pražských Nuslích. Zledovatělá masa sněhu tam spadla na kočárek projíždějící po chodníku a vážně poranila roční dítě.

Přivolaná záchranná služba odvezla kojence s vážným zraněním hlavy na kliniku dětské chirurgie a traumatologie do Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Meteorologové opět varují

Počasí nebude ani v dalších dnech příznivé.

Podle varování, které dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, by měli být řidiči opatrní především na Vrchovině a v Pardubickém a Jihomoravském kraji, kde hrozí sněhové jazyky a závěje.

O něco klidněji by mělo být na Olomoucku, kde meteorologové upozorňují pouze na sněhové jazyky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy