Padající sníh ze střechy vážně zranil malé batole

Hana Pecinová
4. 2. 2010 19:39
Meteorologové varují: Pozor na sněhové jazyky a závěje
Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje

Klatovy - Zledovatělý sníh dnes pozdě odpoledne v Železné Rudě na Klatovsku vážně zranil malého chlapce.

"Sníh spadl na chlapce z výšky přibližně čtyř metrů. S úrazem hlavy jsme ho převezli nejprve na ošetření na základnu do Klatov, a pak do plzeňské fakultní nemocnice," sdělila Aktuálně.cz mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle prvních informací se chlapec narodil v roce 2008, nyní je mu rok a půl.

Na místě neštěstí je policie, která případ vyšetřuje.

"Nehoda nám byla nahlášena o půl páté odpoledne. Případem se stále zabýváme, proto k němu zatím nemohu nic bližšího říci," řekla Aktuálně.cz mluvčí klatovské policie Dana Landmanová.

Obdobná nehoda se stala před dvěma týdny v pražských Nuslích. Zledovatělá masa sněhu tam spadla na kočárek projíždějící po chodníku a vážně poranila roční dítě.

Přivolaná záchranná služba odvezla kojence s vážným zraněním hlavy na kliniku dětské chirurgie a traumatologie do Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Meteorologové opět varují

Počasí nebude ani v dalších dnech příznivé.

Podle varování, které dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, by měli být řidiči opatrní především na Vrchovině a v Pardubickém a Jihomoravském kraji, kde hrozí sněhové jazyky a závěje.

O něco klidněji by mělo být na Olomoucku, kde meteorologové upozorňují pouze na sněhové jazyky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy