Padající sníh ze střechy vážně zranil malé batole

Hana Pecinová
4. 2. 2010 19:39
Meteorologové varují: Pozor na sněhové jazyky a závěje
Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje

Klatovy - Zledovatělý sníh dnes pozdě odpoledne v Železné Rudě na Klatovsku vážně zranil malého chlapce.

"Sníh spadl na chlapce z výšky přibližně čtyř metrů. S úrazem hlavy jsme ho převezli nejprve na ošetření na základnu do Klatov, a pak do plzeňské fakultní nemocnice," sdělila Aktuálně.cz mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle prvních informací se chlapec narodil v roce 2008, nyní je mu rok a půl.

Na místě neštěstí je policie, která případ vyšetřuje.

"Nehoda nám byla nahlášena o půl páté odpoledne. Případem se stále zabýváme, proto k němu zatím nemohu nic bližšího říci," řekla Aktuálně.cz mluvčí klatovské policie Dana Landmanová.

Obdobná nehoda se stala před dvěma týdny v pražských Nuslích. Zledovatělá masa sněhu tam spadla na kočárek projíždějící po chodníku a vážně poranila roční dítě.

Přivolaná záchranná služba odvezla kojence s vážným zraněním hlavy na kliniku dětské chirurgie a traumatologie do Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Meteorologové opět varují

Počasí nebude ani v dalších dnech příznivé.

Podle varování, které dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, by měli být řidiči opatrní především na Vrchovině a v Pardubickém a Jihomoravském kraji, kde hrozí sněhové jazyky a závěje.

O něco klidněji by mělo být na Olomoucku, kde meteorologové upozorňují pouze na sněhové jazyky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy