Pacient prodával své morfium. Dostal 8,5 let vězení

ČTK ČTK
16. 7. 2013 12:05
Tablety, které mu předepisovala lékařka na bolest, prodával drogově závislým
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Na 8,5 roku do vězení poslal Krajský soud v Plzni za obchodování s léky Jůlia Dunu. Spolu s ním byla souzena i lékařka Ludmila Beranová, která vážně nemocnému Dunovi léky s morfinem předepisovala, ta si vyslechla zprošťující verdikt.

Oběma hrozilo až dvanáctileté vězení. Rozsudek zatím není ani u jednoho pravomocný, potvrdil soudce Milan Štejr.

Podle státního zástupce muž předepsané léky i prodával, za tabletku si nechával platit 60 korun, později i kolem 500 Kč.

Jeho zákazníky byli podle obžaloby lidé závislí na drogách, Duna takto podle spisu prodal více než 4000 tabletek a přišel si tím na desítky tisíc korun.

"Bylo mi ho líto. Léky jsem mu předepisovala v množstvích doporučených lékařem z centra bolesti v nemocnici. Možná jsem byla benevolentní, ale pacient si stěžoval, že má velké bolesti. Jeden čas jsem mu psala i tři balení léku na sedm až deset dnů. Vždy mě ujišťoval, že léky má jen pro svoji potřebu," uvedla podle serveru iDnes lékařka.

Obchodování s léky ve velkém Duna po celou dobu popíral, připustil, že pokud měl, tak například z 50 tabletek tak deset prodal.

Státní zástupce navrhl pro Dunu trest na spodní hranici trestní sazby, tedy osm let nebo ještě méně. Podle iDnes upozorňoval, že obžalovaný je ve špatném zdravotním stavu a má malé dítě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy