Ozdravný krach českého sklářství

Ozdravný krach českého sklářství
Do automatů teče sklo a po kapkách stéká do lisovacích forem.
Sklenka ještě žhavá.
Moderní zařízení světelské sklárny má k romantické představě sklářů s píšťalou daleko.
Lisování mísy...
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
2. 10. 2009 11:51

Světlá nad Sázavou - Jak může bankrot přispět k efektivnosti výroby, předvedla dnes sklárna ve Světlé nad Sázavou.

Po roční nucené odstávce znovu vyrábí.

Místo tří stovek zaměstnanců zvládnou zpracovat sklo z pece necelé dvě stovky. Odbyt je zajištěn a další pece jsou připraveny.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy