reklama
 
 

Ovčáčkovy peníze za parkovné nechceme, nejsme tu pro legrácky, říká charita a 1066 korun pošle kraji

Aktualizováno 4. 7. 2018 11:48
Plzeňští radní odmítli Zemanovi a jeho doprovodu prominout parkovací poplatek. Ovčáček nabídl, že 1066 korun zaplatí sám. Nakonec částku poslal plzeňské charitě.

Plzeň - Spor o parkovné, které odmítla Plzeň prominout prezidentu Miloši Zemanovi a jeho doprovodu, má další pokračování. Požadovanou částku 1066 korun sice za Hrad zaplatí kraj, rozhodnutí města ale natolik popudilo mluvčího Jiřího Ovčáčka, že peníze ještě v úterý odeslal plzeňské diecézní charitě. "A tím je kauza ubohé politické exhibice plzeňských radních uzavřena," napsal k tomu na Twitteru.

Jenže kauza podle všeho uzavřena není. Jak redakci Aktuálně.cz řekl ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr, organizace Ovčáčkův dar nepřijme.

"Ty peníze nám morálně nepatří, ani jsme se o ně nezasloužili a nechceme se stát prostředníkem nějakých legrácek. Peníze, které nemají jasný účel, si nechat nemůžeme a ani nechceme," sdělil Aktuálně.cz Lodr, který je zároveň krajským zastupitelem za KDU-ČSL. Jakmile charitě 1066 korun od Ovčáčka dorazí na účet, chce je Lodr přeposlat Plzeňskému kraji.

"Pro mě je naprosto jednoznačné, že jestliže kraj pošle peníze městu, já je pošlu kraji, a tím se to všechno uzavírá," řekl redakci a dodal: "Pro mě to není žádný problém, když někdo potřebuje pošťáka, tak ho prostě udělám."

Ovčáček na rozhodnutí charity reagoval tím, že na její účet poslal tuto částku podruhé. "Plzenští radní způsobili lavinu! Diecézní Charita Plzeň se ve prospěch Plzeňského kraje zcela zbytečně vzdala 1066 Kč ode mne. Aby nevznikla škoda, právě jsem zaslal Diecézní charitě Plzeň dalších 1066 Kč, ať pomohou potřebným," napsal mluvčí na Twitteru.

Druhý Ovčáčkův dar si už charita podle jejího ředitele Lodra nechá. "Pokud peníze pošle a nejsou provázané s účelem dluhu, pak má právo poslat dar a ten rádi přijmeme," řekl redakci Lodr.

Spor začal ve chvíli, kdy plzeňští radní odmítli kraji prominout parkovné za prezidenta a jeho tým.

Celkem Zeman a jeho doprovod při loňské návštěvě kraje 18. října vyblokovali 13 parkovacích míst před krajským úřadem v centru Plzně. "Místa se nachází v zóně C, sazba za parkovací místo a pracovní den činí 82 korun, celkem je tedy nutné uhradit 1066 korun," upřesnila v úterý tisková mluvčí města Eva Barborková.

Náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář (ODS) zdůraznil, že neprominutí poplatku vyjadřuje i postoj města k hlavě státu. "Jsme přesvědčeni o tom, že nám prezident Zeman nepomáhá, ale že pověsti České republiky škodí," sdělil Šindelář Aktuálně.cz.

autor: Barbora Němcová | 4. 7. 2018 10:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama