Ovčáček očistil pomník Rudé armádě, pak z něj někdo urazil hvězdu. Fašistické svině, zlobí se mluvčí

Martina Heroldová Martina Heroldová
Aktualizováno 11. 6. 2018 16:23
Minulý týden kdosi posprejoval růžovou barvou hvězdu na pomníku, Ovčáček ji poté pomáhal čistit. V pondělí hvězdu vandalové zcela urazili.
Jiří Ovčáček čistí pomník Rudé armády.
Jiří Ovčáček čistí pomník Rudé armády. | Foto: Jiří Ovčáček/Twitter

Praha - Pomník Rudé armádě v ulici Mariánské hradby u Pražského hradu již podruhé poničili neznámí vandalové, informoval na Twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. V komentáři pachatele označil za "fašistické svině" a uvedl, že událost ohlásil na policii.

Ovčáček již minulý týden zveřejnil na svém Twitteru fotografii pomníku s hvězdou, kterou kdosi posprejoval růžovou barvou. "Nějaký dobytek zneuctil pomníček osvoboditelů naší vlasti před Pražským hradem. Emanuel Moravec se radostně směje v pekle," odkázal v komentáři mluvčí na válečného kolaboranta.

Poté se nechat vyfotografovat s hadrem, jak pomník pomáhá drhnout. "Považoval jsem za svoji občanskou povinnost pomoci při čištění zneuctěného pomníku osvoboditelů naší vlasti!" napsal k tomu na Twitteru. Příspěvek pak sdílel i s komentářem v ruštině.

Jenže v pondělí někdo pomník poničil znovu, pěticípou hvězdu z něj urazil.

"Fašistické svině, které jsou v české společnosti čím dál hlasitější - za mlčení většiny politiků -, definitivně zničily pomníček osvoboditelů před Pražským hradem, který jsem nedávno pomáhal čistit," napsal k tomu Ovčáček.

"Mohu potvrdit, že vámi dotazovanou událost momentálně prošetřujeme. O jaký delikt se v dané věci bude jednat, vám nyní zodpovědět nemohu, neboť ke stanovení odpovídající právní kvalifikace bude nutné reálné vyčíslení vzniklé škody ze strany vlastníka pomníku," řekl k události mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

 

Právě se děje

Další zprávy