reklama
 
 

Oulický daně nekrátil, rozhodla po dvou letech policie

26. 11. 2013 18:50
Prověřování je u konce. Policie se ale dál zabývá firmou, na kterou upozornila i BIS.

Ústí nad Labem - Prověřování bankovního účtu severočeského podnikatele Patrika Oulického je definitivně u konce.Během bezmála dvou let, kdy detektivové prošetřovali tok peněz přes jeho konto, policie nezjistila, že by krátil daně.

Jak uvedl ve svém aktuálním vydání deník Insider, celá kauza tím končí.

Případ začal zjištěním Finančně analytického útvaru ministerstva financí. Analytici útvaru předali policii údaje z účtů Patrika Oulického, na nichž zaznamenali částky od tisíce do desítek milionů korun.

Souvisely s jeho podnikáním a FAÚ zjistil, že zachyceným částkám neodpovídalo Oulického daňové přiznání - podnikatel přiznal méně, než mu přes účet proteklo. Navíc nad to měli analytici podezření, že na účtu severočeského podnikatele, který letos opustil řady ODS, končí peníze od firem, které se podílí na veřejných zakázkách v Ústeckém kraji.

Detektivové protikorupční policie, kteří se případem zabývali, ale porušení zákona nezjistili. Deník Insider letos v dubnu napsal, že část spisu následně předal celostátní útvar do rukou ústecké kriminálky. Ale ani ta podezření nepotvrdila.

Přečtěte si další podrobnosti v placeném deníku Insider: Proč Oulický ještě nemůže mít klid a co nyní vyšetřovatelé prověřují?

autor: Radek Nohl | 26. 11. 2013 18:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama