Otec chtěl skočit z útesu i se dvěma dětmi

Report
8. 6. 2009 15:40
Velká Británie - Jen dva dny poté, co na britském "útesu sebevrahů" Beachy Head ukončil život pár, který se nedokázal smířit se smrtí syna, zabránili policisté na poslední chvíli další rodinné tragédii.
Více než 150 metrů vysoký útes Beachy Head je oblíbeným místem sebevrahů
Více než 150 metrů vysoký útes Beachy Head je oblíbeným místem sebevrahů | Foto: BBC

Po dramatickém pátrání doslova na poslední chvíli zadrželi otce, který se chtěl ze skalisek vrhnout i se svými dvěma dětmi, napsal dnes britský deník The Sun.

Zoufalý muž, který podle policie "už nemohl dál", svůj sebevražedný záměr prozradil pouze několika blízkým přátelům.

Pak s dětmi nasedl do auta a vydal se na cestu k útesu.

Jeden z přátel vše oznámil policii. Detektivové, vybavení jen stručným popisem auta a jeho poznávací značkou, začali horečně pátrat na silnicích vedoucích k útesům.

Případ nebezpečně připomínal tragédii z minulého týdne, kdy na Beachy Head ukončil svůj život manželský pár, kterému zemřel syn. Rodiče tehdy skočili ze skaliska s mrtvolou dítěte v batohu.

Po devadesáti minutách policisté sebevraha několik mil od pobřeží dostihli a zadrželi.

Podrobnosti o důvodech, které otce k pokusu o sebevraždu vedly, policie nezveřejnila.

Případ, který se stal dva dny po sebevraždě rodiny Puttickových, policisté několik dnů tajili.

Obávali se, že by druhý sebevražedný pokus za krátkou dobu na stejném místě mohl spustit vlnu podobných činů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy