Otázky Václava Moravce přehlušil evakuační alarm, Česká televize diskusní pořad dočasně ukončila

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 29. 11. 2015 14:08
Evakuační hlášení v angličtině dočasně ukončilo vysílání Otázek Václava Moravce ze žižkovského televizního vysílače. Hosty televizní debaty byli předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka a ekonom a spoluzakladatel pražského institutu CERGE-EI Jan Švejnar. Česká televize pořad ukončila zhruba po půl hodině. Navázala pokračováním až s přibližně čtyřicetiminutovým odstupem.
Moderátor Otázek Václava Moravce.
Moderátor Otázek Václava Moravce. | Foto: Profimédia

Praha - Přímý přenos nedělního vysílání Otázek Václava Moravce byl přerušen. Diskusní pořad České televize, který se už dva měsíce vysílá ze žižkovské televizní věže, přehlušilo hlasité anglické hlášení o testování evakuačního zařízení.

Česká televize pořad, ve kterém debatoval šéf České spořitelny Pavel Kysilka a ekonom Jan Švejnar, dočasně ukončila zhruba po půl hodině. Moderátor Václav Moravec zprvu s úsměvem řekl, že doufá, že alarm brzy ustane.

Hosté poté diskutovali asi pět minut, ale evakuační hlášení bylo tak hlasité, že se Česká televize omluvila za "technické potíže" a vysílání ukončila. Na kanálu ČT24 místo Otázek Václava Moravce divákům nabídla pořad Týden v regionech.

Podle vyjádření Václava Moravce, který diváky přivítal u obrazovek opět až po čtyřicetiminutové pauze, alarm spustila porucha elektroinstalace v restaurační kuchyni.

Podle mluvčí ČT Alžběty Plívové závada nijak nesouvisela s vysíláním debaty. Věž musela být evakuována, řekla ČTK Lucie Černá z Tower Park Praha, podle níž bylo za spuštěním varovného hlášení zřejmě podezření na požár v kuchyni restaurace.

Mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová ČTK řekla, že na jejich dispečink se žádná informace o požáru v žižkovském vysílači nedostala. "Vypadá to, že v restauraci něco připálili a zazmatkovali. Systémy zafungovaly na 100 procent. V době vysílání Otázek Václava Moravce bude jen studená kuchyně," uvedl na Twitteru Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací, které jsou vlastníkem vysílací věže.

Televize se divákům omluvila ve žluté liště za "technické problémy". Administrátoři facebookové stránky Otázek Václava Moravce informovali, že na žižkovské věži vypukl požární poplach a čeká se na příjezd hasičů.

Vysílání od 13:05 pokračovalo předtočeným rozhovorem s novinářkou Petrou Procházkovou o uprchlické krizi a následnou debatou o uprchlické krizi s europoslanci Pavlem Svobodou a Kateřinou Konečnou.

 

Právě se děje

Další zprávy