Kdo leží v nemocnicích a kdy jít na třetí dávku? Otázky a odpovědi k nové vlně covidu

Tomáš Klézl Radek Dragoun Tomáš Klézl, Radek Dragoun
27. 10. 2021 5:30
Česko čelí nové vlně šíření covidu. Nakažených i lidí v nemocnicích bude podle předpovědí odborníků dále přibývat, denní přírůstky nových případů mohou v příštích dnech vystoupat podle odhadů až k sedmi tisícům. Zlom může přijít ke konci roku. Kde se nákaza šíří nejvíce, kolik očkovaných končí v nemocnicích nebo kdy si dojít na posilující třetí dávku vakcíny?
Foto: Aktuálně.cz

Jaké skupiny lidí mezi nově nakaženými převládají?

Zdaleka nejvíce se epidemie šíří mezi dětmi a mladými, kde statistici zaznamenávají velmi rychlý růst počtu nakažených. Ve věkové skupině 12 až 15 let se za týden potvrdila nákaza u 658 lidí na 100 tisíc obyvatel. Jen o něco nižší je toto číslo u jiných věkových kategorií dětí a mladistvých.

"Je však naprosto nepochybné, že virus se nešíří exkluzivně pouze mezi mladou populací, ale roste i ve středněvěké populaci do 50 let a začíná narůstat počet nákaz i v seniorní populaci," upozornil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistik Ladislav Dušek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy