Opoziční zastupitelce v Prostějově někdo polil auto barvou. Není to náhoda, tvrdí

ČTK ČTK
15. 3. 2019 17:33
Stříbrnou barvou polil v noci na pátek v Prostějově neznámý pachatel osobní automobil opoziční zastupitelky Hany Naiclerové (Změna pro Prostějov), která škodu předběžně vyčíslila na 300 tisíc korun. Naiclerová míní, že to může souviset s jejím zájmem o hospodaření městských firem. Proti tomu se ohradil náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko), podle něhož to hraničí s pomluvou. Podle Naiclerové policie případ vyšetřuje, policejní mluvčí bez detailů na dotaz uvedl, že vyšetřují poškození dvou vozů.
Poničené auto Hany Naiclerové.
Poničené auto Hany Naiclerové. | Foto: Facebook Hany Naiclerové

Z fotografií na osobním facebookovém profilu Naiclerové vyplývá, že původně červený vůz typu SUV je ze všech stran politý stříbrnou barvou.

"Za náhodu bych to možná považovala, kdyby to nebylo jediné poškozené auto v ulici," napsala k fotografiím Naiclerová. Kapky stříbrné barvy podle ní směřovaly po zemi od jejího vozidla k nejbližší křižovatce a tam končily.

Policejní mluvčí František Kořínek v pátek bez podrobností řekl, že policii bylo ráno oznámeno poškození dvou osobních vozidel. "Šetříme to pro podezření z přečinu poškození cizí věci," uvedl Kořínek.

Naiclerová podotkla, že její automobil byl poškozen v době, kdy se zajímá o hospodaření městské firmy a o dotace pro hokejový klub LHK. "To, že mi jednatel společnosti Dřevo Prostějov a současně jednatel Lesů města Prostějova odmítá vydat účetní závěrku, bude zřejmě také náhoda," napsala na Facebooku.

Podle primátorova náměstka Pospíšila se podobné případy vandalismu občas vyskytnou v Prostějově i jiných městech. "Pokud dojde k poškození majetku, je v prvé řadě třeba obrátit se na policii a poskytnout veškerou součinnost k dopadení pachatele. Spojování tohoto vandalského činu s údajným neposkytnutím účetní závěrky městských společností je ale naprosto nepřijatelné a z mého pohledu hraničí s trestným činem pomluvy," sdělil Pospíšil, podle kterého radnice vyjádření Naiclerové nechá prověřit svými právníky.

Pospíšil podotkl, že Naiclerová i ostatní zastupitelé byli informováni, že v městských firmách probíhá audit a po jeho skončení bude možné výsledky hospodaření zveřejnit. "Do doby ukončení auditu a schválení výsledků je jejich poskytování předčasné a zavádějící," dodal.

 

Právě se děje

před 51 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy