reklama
 
 

Opoziční zastupitelce v Prostějově někdo polil auto barvou. Není to náhoda, tvrdí

15. 3. 2019 17:33
Stříbrnou barvou polil v noci na pátek v Prostějově neznámý pachatel osobní automobil opoziční zastupitelky Hany Naiclerové (Změna pro Prostějov), která škodu předběžně vyčíslila na 300 tisíc korun. Naiclerová míní, že to může souviset s jejím zájmem o hospodaření městských firem. Proti tomu se ohradil náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko), podle něhož to hraničí s pomluvou. Podle Naiclerové policie případ vyšetřuje, policejní mluvčí bez detailů na dotaz uvedl, že vyšetřují poškození dvou vozů.

Z fotografií na osobním facebookovém profilu Naiclerové vyplývá, že původně červený vůz typu SUV je ze všech stran politý stříbrnou barvou.

"Za náhodu bych to možná považovala, kdyby to nebylo jediné poškozené auto v ulici," napsala k fotografiím Naiclerová. Kapky stříbrné barvy podle ní směřovaly po zemi od jejího vozidla k nejbližší křižovatce a tam končily.

Policejní mluvčí František Kořínek v pátek bez podrobností řekl, že policii bylo ráno oznámeno poškození dvou osobních vozidel. "Šetříme to pro podezření z přečinu poškození cizí věci," uvedl Kořínek.

Naiclerová podotkla, že její automobil byl poškozen v době, kdy se zajímá o hospodaření městské firmy a o dotace pro hokejový klub LHK. "To, že mi jednatel společnosti Dřevo Prostějov a současně jednatel Lesů města Prostějova odmítá vydat účetní závěrku, bude zřejmě také náhoda," napsala na Facebooku.

Podle primátorova náměstka Pospíšila se podobné případy vandalismu občas vyskytnou v Prostějově i jiných městech. "Pokud dojde k poškození majetku, je v prvé řadě třeba obrátit se na policii a poskytnout veškerou součinnost k dopadení pachatele. Spojování tohoto vandalského činu s údajným neposkytnutím účetní závěrky městských společností je ale naprosto nepřijatelné a z mého pohledu hraničí s trestným činem pomluvy," sdělil Pospíšil, podle kterého radnice vyjádření Naiclerové nechá prověřit svými právníky.

Pospíšil podotkl, že Naiclerová i ostatní zastupitelé byli informováni, že v městských firmách probíhá audit a po jeho skončení bude možné výsledky hospodaření zveřejnit. "Do doby ukončení auditu a schválení výsledků je jejich poskytování předčasné a zavádějící," dodal.

autor: ČTK | 15. 3. 2019 17:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama